Pinscher Cinsi Köpeğimin Kulağı Kırıldı

Salvadorsc

4 aylık olan pinscher cinsi köpeğimin kulağı kırıldı üstüne yattığını düşünüyorum düzelir çubuk koy vs. bu tarz şeyler söylediler bu konuda bilgisi olan detaylı anlatabilir mi veya düzelir mi

3 CEVAP

guineapigela

Düzeldi mi

guineapigela

tfriends.social
winpet
Köpeklerde Kulak Kırığı
Bu genellikle herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.
Resim kaynağı Tek kulağı kırık yavru Alman kurdu
Köpekler tüm dünyada popülasyonu en yoğun hayvanlardan bir, bunun yanı sıra köpek türüne fazla ırka sahip hayvan türleri arasında. Dünyada 400 kadar köpek ırkı bulunuyor ve bu ırkların birbirlerinden oldukça farklı fiziksel özellikleri var. Bazı köpekler düşük kulaklı, bazıları büyük, bazıları sarkık bazı köpek ırklarıysa dik kulaklı. Kulak kırılması daha çok dik kulaklı köpek ırklarından görülüyor ve bunun sonucunda normal olarak dik durması gereken kulakları düşük duruyor.

Bu genellikle sert sevme nedeni ile olur
Köpeklerin kulakları kıkırdak dokudan oluşur ve özellikle de yavruluk döneminde sert şekilde kafası, kulakları okşanan köpeklerde kulak kırığı durumu ortaya çıkabilir. Ancak yeri gelmişken hemen şunu söyleyelim; köpeklerde kulak kırığı genellikle sadece köpeğin kulağının düşük durmasına neden olur, yani bir sağlık problemine yol açmaz

guineapigela

Alinti/