Kedilerde Kuduz Aşısı Yan Etkileri

Damili

Yaklaşık 2 hafta önce kedilerim kuduz aşılarını oldular ve bir süre sonra boyunlarının yan tarafında şişlik oluştu. 1 buçuk haftadır şişlik duruyor. Şişliğin olması normal mi?

3 CEVAP

beautifulcat

Aşının içindeki cıva gibi ağır metallerin orada toplanması sonucu oluşuyor maalesef. Bizim kedide de olmuştu. Alkolle (limon kolonyası) her akşam masaj yaptık. Bu tip şişliklerde en iyi çözücü alkoldür demişti veterinerimiz. Yine de siz doktora göstermeyi ihmal etmeyin.

Gozdetemizel

Bizde de oldu biraz masaj yapin tasma takmayin

Damili

Çok teşekkür ederim :)