Aro Kedi Maması ?

darknight53

Birkaç sokak kedisi için bu mamayı almayı düşünüyorum ama içeriği fiyatına göre fazla iyi ve açıkçası pek güvenemiyorum eğer bu fiyata bu içerik gerçekse sokak kedilerine başka mama almaya gerek yok gibi

Kurutulmuş kuzu eti(%30), buğday,
pirinç(%15), mısır, buğday kepeği, hayvansal yağ(tavuk yağı), bira mayası , ciğer aroması, balık hidrolizatı, kurutulmuş şeker pancarı, vitamin ve mineraller, aminoasit(taurin), peynir
altı suyu tozu, tuz, keten tohumu, mısır gluteni
Hiç fena durmuyor yani ama internette hakkında hiç yazı görmediğimden direkt atlamak istemiyorum .

13 CEVAP

Melll22

Ben kullandım kedime ve sokak kedilerine hiç almayın bence paranıza yazık yemiyorlar ve şey kedim yiyince ishal halsizlik iştahsızlık ve dışkıda kan falan oldu değiştirdiğimiz an geçti onun yerine ucuz reflex ve enjoy var ama içeriğinde mısır ve tuz var maalesef iyi değil onlara ama en azından aç kalmıyorlar

Insan

Merhaba, bizim köyde baktığımız bir sokak kedimiz var yaklaşık 2-3 senedir bu mamayla besleniyor ve mamayı gördüğü an saldırıyor.Tüylerinde ciddi bir düzelme gözlendi.Ben öneriyorum.(Fotoğraftaki kedi)

Insan

Merhaba, bizim köyde baktığımız bir sokak kedimiz var yaklaşık 2-3 senedir bu mamayla besleniyor ve mamayı gördüğü an saldırıyor.Tüylerinde ciddi bir düzelme gözlendi.Ben öneriyorum.(Fotoğraftaki kedi)

pongul

Kediler severek yemiyor

darknight53

Cevaplarınız için sağolun :) Sokaktakiler için mystic alıyorum artık, içerik olarak bariz daha iyi çünkü. İlk sefer tavuklu aldım ama çok beğenilmedi bu sefer somonlu olanı düşünüyorum kısır olması sorun çıkarmaz heralde 15kg hızlı bitiyor zaten o da beğenilmezse sonuncuyu denerim artık

toffy_the_cat

İçinde %30 kurutulmuş et gerçekten varsa bu artı.

Buğday,buğday kepeği,mısır ve mısır glğteniolması eksi.

Ciğer aroması kalitesiz mamalarda kedilerin yemesi için olur zaten.

Bira mayasıa güzel.

Şekar pancarını zaten biliyorsunuz.

Peynir altı suyu faydalı ama tozundan emin değilim.Tahminen oda iyidir.

Balık hidrolizatını bilmiyorum bilenler açıklarsa sevinirim.

Fakat eğer o et içeriği gerçek değilse işler değişiyor.Hemde çok.

kaynak

darknight53

Buğday mısır bence normal yani tahılsız mama içeriği bekleyemezsin şeker pancarı şuan kullandığım nd düşük tahıllıda bile var bitkisel protein sonuçta , ucuz . Balık hidrolizatı balığın et olarak nitelendirdiğimiz kısımların dışındaki yerler aslında kafası , kuyruğu gibi . Bunun dışında kalan kısımlar oldukça normal hatta iyi bile sayılabilir . Kendi soruma kendim cevap vermiş gibi oldum ama kafamı kurcalayan başka kısımlar var et kaynağı ve tadı , sertliği gibi .

toffy_the_cat

Bence sokak kedilerine kullanabilirsin ama ben hiç denemedim.

Zeynepulku

Ben sokak kedilerimde kullandım çok iştahlı yemiyorlardi ama yine de yiyorlardı. Enjoyu daha iştahlı yiyorlar

starthebudgie

Tavuk eti dışında her işe çöp ve kediler yemiyor.Eski soru aöa yazdım

starthebudgie

Gerisi olacaktı

starthebudgie

Sokak kedilerine kısır mama almayın.Vitamin yağ protein oranları çok düşük gelir.Gurme yada kitten alın

Sevgili hayvanseverler bu mama yı alma gafletinde bulundum. İnternetten aldığım gelene kadar idareten almıştım. Hem bizimkiler hemde sitedekiler için. 15 kilo energ mamayı 1,5 haftada bitirdik. Bu mama bitmek bilmedi. Bulunduğum alan yeşillik ne kargalar ne de yoldan geçen kirpiler yüzüne baktı. Üstelik yedikten sonra kusan oldu. Bir ikisinin cildinde olan tüy dökülme sorununu daha da azdırdı. Kesinlikle tavsiye etmem. 6kg kadar kaldı. Sokak sokak gezdim inanın sadece aşırı aç olanlar tüketti. Kalan 6 kg ı da çöpe atarsam yemesinler diye inşaat çukuruna gömdürdüm. Hızımı alamamışım. Herkese bol patikli günler