Neden Kısır Mama?

onurtemiz

Kilo almasın diye diyeceksiniz ama bu yeterli bir cevap değil. ND nin az tahıllısı olup kısır maması var bu nokta da kafam karıştı çünkü kısır mamaların içinde tahıl yok sanıyordum. ND de hem tahıl olup hem kısır için mama var. Bilgili birileri yazabilir mi lütfen aydınlanalım

4 CEVAP

Anonymus552223

Aslinda kisir olup olmamasina gore degil de yaşina gore kullanmak lazim bence de gozde hanimin dedigi gibi. Kedi gencse kisir olsa da hareketli oluyor ve yakiyor. Kedi yaşlaninca mamasini degistirirsiniz. Kisir kedi mamalarinin icinde az protein oluyor sanirim. Tahilli olmasi normal yani

Sselin1

Kısır mamalarin özelligi tahilsiz olmasi degil zaten yag oraninin düşük olmasidir n&d nin normal mamasi %20 yag oranina sahipken kisir mamasinin yag orani %10-11 sadece. Tabi kullanmak zorunda degilsiniz ben kullanmiyorum ama kediniz kilo sinirini aşarsa yag orani düşük mamalar tercih etmeniz gerekiyor.

Gozdetemizel

Valla ben orijen cat&kitten kullaniyorum.gecen ay kisirlastirdim ama mamayi degistirmeyi dusunmuyorum.sonucta hala yavru almasi gereken kalsiyum var.zaten tahilsiz.ve zaten degerleri dengeli oldugu icin orijenin kisir mamasi yok.oturup kisir mamalariyla karsilastirdim pek bi farkta yok.zaten sicaklar basladi baslayali hayvan yemiyo yemesi gereken miktari da..

Gozdetemizel

Mesela suan 3 kg ustu hareketli kedi icin 60 gram bizim gunluk.ama sicaklar basladi baslayali onu bile yemiyor.paketin ustunde kiloya ve hareketli-hareketsiz ve yasli kedilere gore verilmesi gereken gramajlar var ona uyuyorum.zaten 10. Ayda 2850 gramda kisirlastirdik ve doktorumuz 3 kg dan once kisirlastirmayacagini soyledi.buyuzden 5ay bekledik cunki cok erken kizismaya basladi.okdr kudurukki cok kilo almadi oyuzden degistirmiyorum mamayi