Sokak Kedisi Hamile Nasıl Yardımcı Olabilirim

patkam

arkadaşlar......sokakta çok şirin ve sürekli hamile olan bir kedi var....nasıl ona yardımcı olabilirim.....ya da kedinin aşısız olması evdeki 2 kedime ve bana enfeksiyon bulaşır mı? ne yapacağımı bilmiyorum....lütfen yardımcı olunuz...

7 CEVAP

BENU

KEDI HAMILEYSE VE BAHCENIZ VARSA ONLARA ORADA BIR YER YAPABILIRSINIZ VEYA BIR VETERINER ILE ANLASIP ONA BAKABILRSINIZ EVDE KEDILERINIZ VAR VE SU HAMILE OLDUGU ICIN O KEDI ONA HIC BIR ASI YAPTIRAMAZSINIZ KEDIDE BIR MIKROP VARSA KEDILERINIZE DIREKT GECER AMA YOKSA DIYE DUSUNUYORSANIZ BENCE KEDILERINIZI RISKE ATMAYIN

patkam

evin arka balkonuna 2 büyük leğeni kapak haline getirip, önden girip çıkması için kapı yaptık....fakat benim hiç tanık olmadığım hamilelik ve doğum beni tedirgin ediyor...ya o kedi kurduğumuz ortamı benimsememeyip kaçar ya da sıkıntı yaparsa....ve aklımda ki yavrularını ve benim kedilerim .....kafam çok karışık.....neden bld sokak kedilerini kısırlaştırmaz....onları düzgün ortamlara yerleştirmez.....ne yapacağız bizim gibi gariban insanların buldukları bu geçici çözümler nereye kadar sağlıklı olabilir ki...

BENU

KEDINI ANNE DOGUM YAPAYISAYA KADAR ISTERSEN KEDILERINI YANI KENDI KEDILERINI GUVENEBILECEGIN BIR YER ORAYA KOY ANNEYE DE EVINDE BAK SONRA YAWRULARLA BIRLIKTE SAHIPLENDIRIRSIN

patkam

anneyi yavrudan ayırmak ne kadar doğru? ben doğum sonrası anneyi kısırlaştırmak istiyorum.....başka aklıma çözüm gelmiyor....

BENU

HAYIR ÖYLE DEGIL KENDI KEDILERINI GUVENDIGIN BIRINE VER SIMDILIK ANNE EMZIRSSIN YAVRULARINI 2 AY SONRA SAHIPLENDIR SONRA KENDI KEDILERINI TEKRAR ALIRSIN YANI O KEDILERI EVE AL

patkam

çok tşk ederim Benu hanım...faydalı oldu paylaşımlarınız...

BENU

RICA EDERIM YARDIMCI OLABILDIYSEM NE MUTLU BANA