Kedime Tasma Takamadım

alcngny

Ya ben bugün tasma aldım hatta sıkmasın diye bol bile bıraktım ama çan sesinden mi tasmadan mı rahatsız oldu bilemedim ama öyle bir tırmaladı ki tasmayı ya boynunu çizecek yada tırnağını takıp koparacak diye korkuma geri çıkardım sizce nasıl alıştırabilirim

7 CEVAP

Anonymus552223

Boşverin tasmayi, ben bir kez denedim kucukken, oynaya oynaya beline kadar indirmiş kendini sıkıştirmis, heleki çanli tasma cok zor, brnce alişmaz

Zynpks

Bazı kedi taktırmıyo bazısı taktırıyo benim oğlum taktirdı eğer istemiyosa boşverin zorlamayın nasıl rahat hissediyosa öyle olsun :)

Anonymus552223

Illa takacaksaniz ustunde numaraniz olsun, yoksa bulan arayamaz

Toriri

bende takmıştım ama çıkardım gerek yok bence hatta fazlasıyla rahatsız oluyorlar, ama evden kaçar diye şüpheye girerseniz tasma takmakta fayda var ev kedisi olduğu anlaşılsın diye

Gozdetemizel

Bende safe kilitli tasma kullaniyorum.digerleriyle kapi koluna falan asili kalirsa bogulur diye korkuyorum.bu tasma agirlikla birlikte bi yere takilirsa kendi kendine aciyo kilidini.tabi bizimki suan 4 kiloya yakin,yavrularda ise yaramaz.herzmn da takmiyorum eve biri gelcekse ya da esimle yalniz kalcaklarsa mutlaka ustunde numaramiz yazdigi icin takiyorum cunki bahce katindayiz 2 kere kacti

Nese4040

Tabiki de alışır ama zaman ister küçükken alıştırsaydın daha iyi olurdu ben kedime tasmayı takip dışarıda gezebiliyorum nereye gitsem yanimda geliyor zorlamama gerek kalmıyor siz biraz zaman verin yani evdeyken felan da takabilirsiniz zil ile ilgili bisey değil sadece üstüne yeni bisey giydirildigi icin biraz rahatız olmuştur.

Yavruyken alıştırılmadıysa kabullenmesi zor olur. Tasmayla boğulma tehlikesi çok fazla. Gözden ayırmamak gerekli.