Kedimin Evde Uzun Süre Yalnız Kalması Psikolojisini Kötü Etkiler Mi?

Aycalandia

Arkadaslar yakin zaman içerisinde yıllık tatile çıkacağım, 1 ay kadar. Kedime bakabilecek birisini buldum. Her gün düzenli olarak mamasini ve suyunu verip, kumunu temizleyebileceğini söyledi. Fakat benim içim hala rahat değil, o kadar süre yalnız ne yapacak bilmiyorum, depresyona girer mi? Sıkılmaz mı? Sıkılmaması için ekstra birsey yapmam gerekiyor mu? Önerebileceğiniz, yalnızlığını gidermesini sağlayacak, canının sıkılmasını engelleyecek birşey var mı? Cevaplarınızı bekliyorum. Kendisi bu arada beş yaşında kısır tombik bir kedi :)

20 CEVAP

-Asil-

Bence de çok uzun denildiği gibi antistres macun vb sakinleştirici ile götürmeniz daha makul evde başına bir şey mi geldi ya da döndüğünüzde tavırları nasıl olacak diye kendinizi yiyip bitirmezsiniz. Gittiğiniz yere bir süre sonra alışır ama yokluğunuza alışmaz

Aycalandia

Bilmiyorum annem şahsen istemiyor yanimizda goturmek, bu sefer arabayla da gitmiyoruz daha zorlu olacak bizim icin, bi de acikcasi havalar cok sicak, hayvan yine bayginlik gecirir diye korkuyorum. Arabadayken halini gorunce durup mola verme sansimiz oluyordu ama otobüsteyken olmayacak ya havasızlıktan ölürse diye de korkmuyor degilim, ne yapacagim bilemiyorum gercekten.

Cngzhn

Canı sıkılır oyuncak alın kedinize .

nao

Şu an için bir çözüm olarak söylemiyorum ama genel olarak bence 2. kediyi düşünün. Hem bir cana daha yuva olmuş olursunuz, hem de kedinizin sürekli vakit geçirebileceği bir arkadaşı olur. Çok da zorlu bir süreç değil, eğer yavru bir kedi alırsanız ortalama 1 hafta içinde birbirlerine alışıyorlar.

Bence oyun alanları yata yatabilecegi kedi yatağı ile daha konforlu bir alan acınız kedinize