Kedi Serinletilmesi?

Fablemoon

Hava sıcak,kediminde tüyleri uzun traş'a karşı gelen çok, ne önerirsiniz? Arada bir kedimi hafif hafif ıslatıyorum,suyu elimle alıp vücuduna yayıyorum.Birde vantilatör'ü düşük ayarlı yapsam onun önüne koysam zararı olur mu?

4 CEVAP

sapiensasil

Ben elimi soğuk suyla ıslatıp patilerine dokunuyordum bide kulağının oradaki kel olan bölgeye dokunuyordum. Masaüstü vantilatör koyuyorum önüne ama sanırım rahatsız olup gidiyor.

Gozdetemizel

Kediler kendilerini dilleriyle yalayarak ve dillerini nefes alamiyolarmis gibi disari cikararak serinletirlermis -ki ben bunu nefes alamiyo diye panik atak gecirerek veterinere kostugumda ogrendim.
Tuyleri cok islak birakmak mantara sebep veriyomus diyolar ben kurutuyorum oyuzden.klima en temizi dusuk ayarda,ben korkuyorum vantilatorden :(

Ben de elimi ıslatıp üzerine sürüyorum. Tüyleri fazla uzunsa makas traşı yaptırabilirsiniz yalamasını kolaylaşır ama makine traşı sakın yaptırmayın.

Arthur5

Dolapta soguk su varsa cam siseyi elinize alin kedinin gobeginde gezdirin sirtinda falan bemkinin hoşuna gidio bayA:d