Calico Irk Mıdır?

alcngny

Merhabalar,
Geçen günlerde bir sokak kedisi sahiplendiğimi bahsederek bir konu açmıştım sizlere topluluğu takip eden bilir :) 2 Gün önce prensesimi veterinere götürdüm karma aşısı vardı onu yaptırmak için veteriner görür görmez bir calico ırkı kediye sahipsiniz biliyor musunuz şans getirir dedi bilmiyordum açıksası :D sonra araştırdım eve geçince aslında ırk olmadığıyla ilgili çok fazla tartışma var nedir bunun aslı bilen var mı

7 CEVAP

Irk değil. Renk türü.

Zynpks

Irk değil diye biliyorum 3 renkli kediler için kullanılıyo

Gozdetemizel

Calico beyaz uzerine sari-turuncu-kahve-siyah renkli kedilere denir.calicolar hep disidir.erkek calico cok cok cok nadirdir ve degerlidir.tur mu renk mi bilmiyorum ilgilenmiyorum da.tek diyebilecegim bir tane daha sahiplencek olsam yine calico sahiplenirim

ygiz_mrtt

sadece post rengi

Ben de de var çok akıllı ve uslular

toffy_the_cat

Irk değildir.Sdece kürkleri 3 renklidir(beyaz renk üzerine siyah,turuncu gibi renk).Genel olarak calico kediler dişidirler.Kısaca tanımı da;

''Baskın bir beyaz rengin üstünde sarı ve siyah renkli noktacıkların veya desenlerin bulunduğu kediler Calico kedisi olarak adlandırılır. Bir kedi cinsini değil renk şablonunu tanımlamaktadır. ABD'de Calico kedisi olarak anılan bu tür, İngiltere'de ise "tortoiseshell ve beyaz" olarak adlandırılmıştır. ''

toffy_the_cat

Az birkadda soru eskiymiş xD