Mamalar

sesuu

veteriner hekimi kedime hills ad mamasını verdi ama nasıl kullanılacağını söylemedi belki bi kullanım yöntemi vardır diye vermedim henüz nasıl kullanıyor acaba bilen var mı

10 CEVAP

Mamayı kaba koyup kedinizin önüne koyunuz. Eskiden beslediğiniz mama yoksa mama kabının tamamı aynı marka, eğer eskiden kullandığınız bir marka varsa başta %75 daha sonra %50 ve %25'ini yeni mamayla karıştırarak vermelisiniz.
Ayrıca Hills çok kalitesiz ve gereksiz pahalı bir mama markasıdır. Tekrar tercih etmenizi önermem.

sesuu

evet öyle okudum ancak miniğimiz rahatsız rahatsız olduğu için bir süre konserve ad mama kullanmamız gerektiği söylendi normalde bu markayı kullanmıyoruz

toffy_the_cat

O mama hasta kedilere yemek yemedikleri için veriliyor.O mamaya karşı koyamıyorlarmış.

Orcuncun

Konserveyi açtıktan sonra dolapta saklamalısınız, iki gün kadar dayanır, yiyebileceği ufak bir porsiyonu kabına koyup oda ısısına geldiğinde verebilirsiniz, ilk açtığınızda buzdolabından çıkmadıysa bekletmeden direk verebilirsiniz. Önünde kalıp sıcakta beklerse kurur ve bozulur ufak porsiyonlar servis edin.

sesuu

sadece bu sabah yedi onu da yemiyor :(

toffy_the_cat

''Hill’s a/d yaş mamayı da görelim istiyorum. Aslında bu standart, günlük kullanım için değil. Hill’s’in Prescription Diet serisinden özel bir mama. Ameliyat sonrası veya hastalık sürecindeki kedi ve köpekler için mama zaten adı da ”restorative care” güçlendirici bakım.''

'' Ben bu mamayı, kısırlaştırma sonrasında Suzi, hiçbir şey yemezken veteriner hekimimizin önerisiyle öğrendim. Bana ” Bu mamanın reddedildiğini pek görmüyoruz, bir deneyin.” demişti ve gerçekten Suzi de reddetmeden severek yedi o dönem. Daha sonra bir de astım nöbetlerinden sonra iştahsızken kullandım.''

Allah Allah.Suzi bu yazısında öyle demiş ama...

sesuu

tek problemimiz iştahsızlık hareket deseniz var ordan oraya yine koşuyor hiç hasta bi kedi gibi değil ama çok inatçı yediremiyoruz ne yapsak çok zayıfladı korkuyorum bu durumdan

Dilerseniz size kuru mama tarifi atayım. Aroması daha yüksek olacağından hem severek yer hem de ne verdiğinizi bilirsiniz.

https://*************/konular/kediler-icin-kuru-mama-tarifi.416/

sesuu

çok teşekkür ederim buna da göz atacağım