Kedimle Dışarıya Çıkmak İstiyorum

nagihan98

Kedinizle dışarıya çıktınız mı acaba tasma tarzı şeyler adını hatırlayamadım onlarla gezerler mi yada anne kucağı tarzı olan şeylerle çılarabilir miyim?

9 CEVAP

sapiensasil

Ben de evde sıkıldığını düşünerek tasma ile dışarı çıkarttım ama çok korktu zaten sürekli saklanacak yer aradı ve beni de oraya çekti. Zaten köpek gibi değiller kendi kafalarına göre hareket ediyorlar. En son tasmayla çıktığımızda çimenlerin arasındaki bişeyden korktu ve baya debelendi. En sonunda tasmayı koparıp bi tane arabanın altına kaçtı. Oradan çıkardık onu ve bidaha tasmayla dışarı çıkarmadım. Daha uzağa da kaçabilirdi.

BalliBadem

Emin olun eğer her gün oynatıp ilgileniyorsan sıkılmıyor ben yaptım o hatayı tasmayla çok zor oluyor ve sonra kaçtı sabah siteye geldi Allah tan çiftleşirken yakaladım 2 dk geç gitsem şu an bi sürü kedim olucaktı neyseki şu an kısır kısaca çıkarma pişman olursun ben 1 2 ay kadar her hafta çıkardım sorun yok sanarsın olur

Toriri

kediden kediye değişir ama ev kedileri dışarı çıkmayı sevmezler, ortam değişikliği ve bulundukları yerden başka bir yerde olmak onlar için pek hoş bir durum olmaz

Gamzessven

Yalnız yaşadığınız için kediniz iyice sakinliğe ve sessizliğe alışmıştır şimdi onu çat diye gürültülü ortama çıkarıp kafasını karıştırmanıza gerek yok bence. Kucakta bile korkuyorlar zaten istemiyorlar dışarıyı. Eve gelince yeterli ilgiyi gösteriyorsanız sıkılmıyordur kediniz. Zaten çalıştığımız saatler arasında genelde uyuyorlar. Dışarıya alıştırma işine hiç bulaşmayın derim ben

PsLuna

Biz balkonu kullanıyoru o givi durumlarda. Bahçede bile ödü kopuyor. ilk başlarda balkondan da korkuyordu şimdi çok huzurlu orda. İstediği zaman içeri girip çıkıyor. Bazen gecenin 3 ünde balkona çıkmak için ağlıyor. Huy meselesi herbiri başka şeye alışıyor.

Cldkgkcs

Bende çıkarmamanızı tavsiye ederim. Şöyle ki aklımca tüm önlemleri alıp sağlam bir göğüs tasmasıyla gidip sakin bi doğa ortamına götürsem dahi kedimin bir anlık ürküp tasmadan kurtulmasına ve kaçıp gitmesine engel olamadım. Bu acı tecrübeden sonra keşke evde sıkılsaydı diyorum.
Gerçekten çok ürkek oluyorlar ve o an sizi dahi tanımıyorlar sadece aklınca kaçıp ordan uzaklaşmak istiyorlar bunu unutmayın
Kediyi tasmayla sıkıca bağladım diye güvenmeyin benim kedim göğüs tasmasından kurtulup kaçtı

Derin_sila

Ben vücut tasması bi kere çıkarttım hiç hoşnut olmadı ve daha dışarı çıkmak istemiyor kapıya yaklaşmıyor deneyin isterseniz

nagihan98

Etrafa gitmek için mi zorluyor

nagihan98

Evde sıkılıyormuş gibi geliyor çünkü tek yaşıyorum