Hamile Kediye Dis Parazit

Gozdetemizel

Selam arkadaslar
Bikacgundur ayni yerde goruyorum bu kediyi.ancak bugun boyle yatip sevdirince farkettimki ustu pire kayniyor.tahminim dogurdu doguracak cunki poposunda yapiskan bi sivi vardi bugun.kimi hekim cilt ustunde kalacagi icin ense damlasi yapilabilir derken kimi yapilmaz diyor.okdr coklarki ztn dogunca bebeklere de gececek.napsam kararsiz kaldim :(

16 CEVAP

Gozdetemizel

Pire tasmasinin daha az risk tasiyacagini soyluyor bu yazi aslinda.acaba bu tip kucuk hasereleri kacirici yag yokmudur simdi yalandan atiyorum mesela biberiye yagi lavanta yagi fln gibi.en azindan bitkisel olurdu

Anonymus552223

Advantage diye bir ilac varmis, hafifmis, hamile kediler icin tavsiye ediliyo. Ayrica pire tasmasi veya pire şampuani da zehirleyici degilmis. Ama sokak kedisi icin onlari kullanmaniz zor olur.

Gozdetemizel

Tasma sampuan olmaz evet.tasma yine bi nebze de ztn alip yikayamam korkarim :) ustunde okdr coklar ki ve yazik cocuk artik hareket bile edemiyo oylesine davul gibi sis yavrum.kasimak istiyo kendini ama yetisemiyo cogu yere

Anonymus552223

Yapin bence, biyo ile baslayan damlalar daha esansiyal yag iceren falan kovucularmis. Ayrica pireden pek cok mikrop falan bulasiyomus. Kaldirabilir bence hayvan. Bir iki tane olsa bisey olmaz dicem de

Anonymus552223

Frontline, advantage ve stronghold adli damlalar, kana karismiyormus, guvenli diyor burdaki yazi. Beni ikna etti:)

limis

Benim kiz hamile gelicek diye araştırdım. Hamileigin başlarındaysa sıkıntı olmuyormuş ama bu yavru doğurdu dogurcak gibi. Bekleyin bence. Taratiyorsa tarayın biraz rahatlar

Gozdetemizel

Ancak memelerinden haric yerleri tarayabilirim cunki cok sismis memeler ve etrafinda kuruluklar catlaklar var.sirtinda cok goremedim hep memelerin orda dolasiyo pireler.yada artik orda deri cok gerildigi icin benim cok dikkatimi cekiyo.yavruya da bebeklere de zarar vermekten cekiniyorum damlatip.su linkteki yaziyi bi okuyayim

Gozdetemizel

Ve pireler dermatit probleme sebep olurmus isirarak,belki de bu kuzunun memelerinin etrafindaki dokuntuler pire yuzunden

Anonymus552223

En tavsiye ettigi pire tasmasi zaten ama o ilaclar da tolere edilebilir diyor. Pire tasmasinda da lavanta yagi gibi yaglar varmis zaten. Ama hepsini yazmamis. Bi de miktarininfalan ayarlamak sıkinti olabilir. Sonucta dogal yag da olsa toksik olabilir kediler icin

Gozdetemizel

Napcam boyle birakcam mi rahatsiz gozukmuyo ama ztn sagdan sola doncek hali yok ki pireden rahatsiz olsn.
Bebeklere de gecer isirir dermatolojik ve anemik sorunlara yol acar yaziyo hic icime sinmedi

Anonymus552223

Iste ilac kullanin diyorum ben, orada yazan ilaclarsan birini. Internette satiliyo baktim ben.

limis

https://www.petprescription.co.uk/flea-control-for-cats-stronghold
Stronghold kullanilabilirmis. Hamile ve emziren kedilerde kullanılabilir diyor.

Sselin1

Lavanta yagi biberiye yagi etkili diye okudum bende ama deneyip görmedim acikcasi. Epiglottisin dedigi gibi kana karişmayan damlalar varsa veterinere danisip emin olup kullanabilirsiniz.

Ben de sormuştum bir ara hamile kediye parazit damlası yapılır mı diye burdaki arkadaşlar yapılmaz demişti. Veterinerimiz de yapma demişti ben de yapmamıştım. Ama üstü pire kaynamıyordu tüylerinin arasına da iyice bakmıştım birkaç tane vardı. Kantaron yağı, papatya suyu, sirke gibi şeyler pireleri kaçırtıyor üstüne sürebilirseniz en azından biraz rahatlar. Bence damla yapmayın yazık doğurdu doğuracak.