Kediler Balkondan Atlar Mı ?

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni dişi bir kedi sahiplendim 7 aylık falan aklıma takılan bir kaç soru var.

  1. Kedi tuvaletini balkona koysam balkondan atlama ihtimali var mı ?

  2. Kediler tuvaletini yaptıktan sonra patilerine ve bazende vücudunun bir kısmına kedi kumu bulaşıyor. Haliyle daha sonra evin içinde dolaşıyorlar sizce bu durumun insan sağlığına bir etkisi var mı varsa bu durumun önüne nasıl geçebilirim ?

44 CEVAP

aycamnkse

benim kedim bir keresinde balkondan atlamisti ama allahtan ilk katta oturdugumuz icin hic bir sey olmadi sonra inip aldim balkona koyma atlama riski var merak edip (isteyerek olmasa bile) atlayacaktir.ayrica su kum meselesinede benim arkadadim bir care bulmus ama ugrastirici biraz yani her tuvaletini yaptiktan sonra kedisinin poposunu ve patolerini islak mendille siliyor.yoksa evin her tarafi kum oluyormus seninde boyle yapman gerekebilir

patkam

benim 2 kedimin tuvalet aparatı balkonda.....şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadım....evet kum sorunu oluyor, olsun....zaten hergün evi annem süpürüyor......

koija

  1. katta oturuyorum. Arada aksiyon yaşamak için balkona çıkıyor veya camdan dışardaki kuşlara falan atarlanıyor ama şuana kadar ne atladı ne de atlamaya çalıştı.

polo

  1. katta oturuyorum geçen sinekligi açtım bişey silkelerken birden koştu geldi cama çıktı aklım gitti o an kalbim duracaktı anlık bi refleksle aldım içeri ama ömrümden ömür gitti tavsiye etmem evde ardiye veya uygun başka bi köşe bulun kedi kumu konusuda çiş yapınca sorun yok ama büyük tuvaletini yapınca uzun kaldıgı için kum kalıyor ayaklarında o esnada fark edersem odaya çıkmadan kucagıma alıp temizliyorum yoksa taa salonun baş köşesine gelip kendisi hepsini bırakıyor orayıda süpürüyorum yapıcak bişey yok....

nifito

Bizim kedi strese girdi.Sürekli balkona çıkmak istiyor. Balkonun kapısını açıyoruz,oturup dışarıyı seyrediyor.Kafesiyle dışarıya çıkardık,o zamanda korktu kafesten çıkmak istemedi. Yani diyeceğim o dur ki,bence kedinizi nasıl yetiştirdiğiniz,biraz da hayvanın psikolojisiyle alakalı.Eğer uzun zamandır evde bakıyorsanız balkondan atlama olasılığı çok düşüktür diye düşünüyorum.

Tuvalet kabının yanına konan kedi paspası varmış.

Bu paspası kullanıyor musunuz ?

İşe yarıyor mu ?

Hevra

Bende kedimin tuvaletini balkona koyukorum kedim hiç atlamıyor hatta korkuyor

BETS

kediye göre değişir..benim oğlan pek korkak bakamaz bile balkondan

kesinlikle atlıyorlar yüksek veya alçak dinlemeden :(

defne

Bence kediden kediye değişiyor mahallemizde bir sürü evcil kedi köpek var onlarla çoğu zaman ilgileniyorum yemek felan veriyorum bazıları apartmandan başka evlerin balkonuna gidiyorlar oturup etrafı izliyorlar bazı kedi besleyen arkadaşlarımın kedilerde çoğu zaman atlıyorlarmış yanı bazı kediler atlamıyor bazılarıda hiç düşünmeden atlıyorlar onu 1. Katdan bi test yapın

aylayn

Kedi tuvaletimiz balkonda, bugüne dek herhangi bir sorunumuz olmadı. Paspas da kullanıyoruz. Bir miktar azaltıyor kumların etrafa dağılmasını. Kesin çözüm sık aralıklarla süpürmek :)

İki tane kedim var ve ikisinin de tuvaleti balkonda. Ayrıca ikisi de balkonda veya cam kenarında dışarıyı seyretmeyi çok sever ve hiç atlamadılar. Kuş vs. gördüklerinde atlar gibi oldular birkaç defa ama yüksekliğin farkındalardı her zaman. Fakat yorumlara bakınca kediden kediye fark ediyor gibi gözüküyor.

erdisener

Kristal kum kullanıyorum. Böyle bir sıkıntım olmuyor. Gayet memnunum. Tavsiye ederim

Izmirli

koy ama balkonu kapat ya da balkonun tellerine açık olmayacak kadar kumaş ört sana çare olabilir

RedQueen

2011 yılında gece geç saatte kedim yukarı kattan bizim kata sarkan çamaşır ipini yakalamak için 11.kattan atlamıştı, bulduğumuzda kanlar içindeydi ve kucağımızda öldü. Gerçekten çok ama çok üzülmüştüm ve ağlamıştım. Tavsiye etmiyorum