Kedim Kuru Mamasını Yemiyor

Gecekiz

Kedim şuan 4 aylık bu zamana kadar bana hiç sorun çıkarmadan kuru mamasını yedi. Son 4-5 gündür aç olmasına rağmen yemiyor gelip ayaklarına dolaniyor kiyamayip tavuk veya ciger haslayip veriyorum. Belki diş çıkarma doneminde olduğu için mamasını yiyemiyordur dedm biraz tavuk suyuyla ıslatıp yedirmeyi denedim ama ne yaptiysam yemedi kafam karıştı bu durum gecicimidir acaba

8 CEVAP

toffy_the_cat

Mama falan mı değiştirdiniz?Yada aldığınız yeri...

toffy_the_cat

Golosiye geçmekle çok iyi yapmışsın.Imarım bonacibo bağımlılık yapmamıştır.

Diş değiştirdiğinden büyük ihtimalle. Bu süreçte daha yumuşak şeyler verin, belki yaş mamayla kuru mamayı karıştırırsanız yer.

Yrnkrblt20

Benim kedide de öyleydi proline veriyordum ama son zamanlarda yüzüne bile bakmıyordu hemen geri çekiliyordu sonra bestpete geçtim deli gibi yiyo ama malesef benim kedimde alerji yaptı değiştirmek zorundayım şimdi.. belki seçici oluyordur

Gecekiz

Yaş mamayla kuru mamayı karıştırıyorum kuru mamayı ağzına alıp bırakıyor tek korkum bu süreçte yaş mamaya alışıp kuru mamayı yememesi..

BalliBadem

Kuru mamayı hafif ısla ez biraz yaş mamayla karıştır o zaman hem ayırmaz hem kurumamanım tadından soğumaz

Gecekiz

Bonacibo veriyordum golosi aldım 2 haftadır her gün yedi hiç sorun çıkarmadan şimdi boyle oldu. Ödül maması aldım ilk defa onu da pek yemedi keyfi mi yok acaba diyorum. Yada büyüdükçe seçici bir kedi oluyor sanırım :(

Gecekiz

Teşekkür ederim deneyeceğim