Nasıl Uyarılır

Selamlar.2 aylık bir kedi sahiplendim ve 1. haftamızı doldurmak üzereyiz.Yapmaması gereken bir şey hakkında onu nasıl uyarabilirim ? Teşekkürler

4 CEVAP

Gamzessven

Kediler inatçı hayvanlar ben hayır deyip vurunca iyice cesaretlendiklerini düşünüyorum. Evde girmesini istemediğimiz bir yer vardı her girdiğinde alıp çıkardım giriyordu çıkarıyordum bi süre sonra beni gördükten sonra girmemeye başladı sonra tamamen bıraktı. Köpeğe yaklaşıldığı gibi yaklaşılmamalı bence kediye. Baya farklılar çünkü. İyice inat yapıp anne sözü dinlemeyen şımarık çocuklara da benzeyebilir yani. Ayrıca sizin kediniz çok küçük ennn hareketli olduğu dönem. Şu an hrr şeyi yapmasına izni var. Durduramazsınız yani. Kendinizden korkutmayın bence olabildiğince tolere edin büyüyünce özleyeceksiniz bu hallerini

BalliBadem

Hayır diye belirli bi ses tonunda kız biraz büyüyünce hayır dedikten sonra elinle kafasına hafifçe vur canı acımasın yani anne kedilerde yavru kediler yanlış bişey yapınca patisiyle kafasına vururmuş bizde işe yarıyor mutfakta kapı olmamasına rağmen masaya çıkmıyor çıkarsada gizlice yapıyor ben gelince kaçıyor (:

BalliBadem

Benimki inatçılık yapmıyor çünkü neden kızdığımı biliyor ama bazen bi yaramazlık yapmış oluyor bu ne diyorum neye kızdığımı anlamadığı için durduk yere kızıyorum sanıp oda bana kızıyor pati atıyo ısırıyo ama dediğim gibi mesela masaya çıkmasına kızdığımı anladığı için be vafken çıkmıyor çıkmışken yakalarsam pırrr diye kaçıyo tabi kednin karaktenine göre değişebilir ama aksine köpeğe vurursan(tabi yine sertçe değil) ve sebebini anlamazsa büyüyünce hırçın bi köpek olabilir

Anonymus552223

Ben kedimi hic egitmedim, o bana alisti ben ona. Kucukken zaten zipir oluyolar, buyuyunce pek yaramazlik yapmiyorlar. Zaten kediler cok akilli hayvanlar tuvaletini falan cok kolay ogreniyorlar.. tezgahta falan bisey birakmiyorum, biraksam da asla atlamaz. Hic egitecek bisey olmadi bizde