Kedim N&D Kuru Mamayı Yemiyor

bgunes110

Merhaba, kedime n&d tahılsız tavuklu ve narlı kuru mamayı aldım, tadına bile bakmıyor koklayıp geri gidiyor. Önceden proplan alıyordum, çok övüldüğü için bu sefer bunu deneyelim dedim ama bir tane bile yemedi. Nasıl bir yol izlemeliyim?

10 CEVAP

beautifulcat

proplanla karıştırmayı denediniz mi? yaş mama ile de karıştırılabilir

Acana alın ondan daha iyi

Sselin1

Tavuklu mama sevmiyor olabilir kediniz. benimkiler balikli n&d ye bayiliyorlar mesela. İlk baslarda eski mamasiyla karistirip verin zamanla alişır umarim. N&d yi bu acidan yetersiz buluyorum zaten mamalari sadece tek cesit et iceriyor. Hem tavuk hem balik iceren mamaları da olsa daha iyi olurdu

Gamzessven

Eski mamasıyla karıştırarak bir geçiş yapın

Belki de tarihi geçmiştir mamanın ND sevmeyen kedi çok nadir oluyor. Son kullanma tarihini kontrol edin.

PiremsesKutsi

Onun formülünü değiştirmişler galiba, benim kedim de nefret ediyor. Oysaki ilk aldığım N&D mamasını sevmişti. Şuanda prenses (erkek) hiçbir kuru mamayı ağzına almıyor orası ayrı ama kokusu görünüşü çok garip N&D'nin tavuk nardan bahsediyorum.

Gozdetemizel

Yemediyse gecmesi cok zor.bizimki de kokladi ve gitti.tekbasina tavuklu seyleri asla yemiyor oyuzden orijen cat&kitten kullaniyoruz 8-9 aydir

IremYildrm

Bizde royal canin kullanıyorduk nd ye geçiş yapalım dedik ama hiç yüzüne bakmıyor koklayıp gidiyor bide içerigini degiştirmişler gibi geldi bana rengi felan eskisi gibi degil ölen kedim severek yiyordu

IremYildrm

Yaş mamayla karıştırıp veriyoruz alışması için umarım alışır

mishapamuk

Mama değişikliğini aniden yaptıysanız bu durum çok normal. Eğer kademeli geçiş yaptıysanız bir kaç gün gözlemleyin derim. Misha bazen yeri geliyor bir günde yemesi gereken mamanın yarısını bile tüketmiyor. Takip edin bence, ND güzel bir mama.