Kedim Dışarıya Kum Atıyor.

Minesx

Kum kabının kenarları yeterince yüksek ve korumalı, fakat kedim tuvaletini yaptıktan sonra o kadar hırsla kum atıo kapatmaya çalışıyor ki kum kabının etrafını mahvediyor. Bazen saatlerce tuvaletini kapatmak için uğraşıyor. Papas koymama râmen de basmayıp paspasın üstünden atlıyor. Buna nasıl engel olabilirim?

8 CEVAP

Gkctrs

O kedinin içgüdüsü ile alakalı bir durum. Biz ev gibi olanlardan aldık sıkıntı yaşanmıyor. Sizinki nasıldı?

Minesx

Çıkıp takılan kenarlıkları var, onlardan. Eskiden böyle bir şey yapmıyordu

O durum için [şöyle] ürünler var (http://https://m.***.com/mia-cat-elekli-kedi-tuvalet-onu-paspasi-60-x-45-cm-lacivert-P302387051?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI54yZxry04wIVxbHtCh3RdwseEAQYByABEgJwSPD_BwE)

Minesx

Paspasımız bundan zaten, fakat paspasın dışıma kadar kum atıyor,ayrıca paspasa basmıyor

bappatan

Her kedi bu konuda farklıdır mesela bizimki de saatlerce duvarlardan kum alır gibi aşağı doğru kapatmaya çalışıyor kumunu yapacak bir şey yok kapalı tuvalet almalısınız ancak o zaman saçılmasını engellersiniz onun haricinde bunu önleyemezsiniz.

SistraMila

Benimki de kumu olabildiği kadar kendinden uzaklaştırıp kum kalmayan yere yapıyor (kendisinin kedi olduğuna dair kuşkularım var.), o sırada da etraf kum deryası oluyor tabii. Kedinin doğası ile alakalı. çok geniş bir alanı kaplayacak şekilde gazete kağıdı vs koyabilirsiniz en azından dökülen kum orada kalır.

GammaLamina

Belki de daha farklı bir kum markası ya da çeşidi denemek daha iyi olabilir. Markadan ya da çeşidinden kaynaklı bir problem yoksa kapalı kedi tuvaletleri de iş görebilir.