Merhaba Kedi Tırnak Kesimini Nasıl Yapabilirim?

Ece5574

2 aylık kedim tırnaklarını bebek tırnak makası ile kesmiştim şimdi onunla devammı edeyim yoksa özel makası mı alayım ? Bide kedimin tırnakları birazcık kanıyor neden acaba veterinerin dediği kestim aslında..

6 CEVAP

Pnck1

Belki etine dikkat etmediğiniz icin kanıyor olabilir

Gozdetemizel

Kedi makasindan korkuyolar ztn,cunki cok baski yapiyor.ben suan citcit makasla kesiyorum
Sizde bebek makasiyla devam edin ancak cok dipten kesiyosunuz ki kaniyo.kedilerde kanin durmasi zor oluyormus diye duymustum isterseniz sadece ucundan citlatin cunki 2 aylik daha cok minik

Ucundan çok azıcık alın sivri yerini alın yeter o zaman kanamaz. Normal tırnak makasıyla kesebilirsiniz.

BalliBadem

Ben insan makası (":kullanıyorum memnumda özel makaslar halt etmiş patisine bastırın tırnağı çıkınca sakince bakın kırmızı bi yer var oradan olabildiğince uzak kesin yoksa canı acır ve kanar zaten ucunun sivriliğini almak yetiyor

Ece5574

Hepinize çok teşekkür ediyorum bende devam ediyorum tırnak makasına