Kedileriniz Günde Kaç Defa Çiş Ve Kaka Yapar ?

Zynpkck

Merhaba kedileriniz günde kaç defa tuvalete gider hergün aynı miktardamı yapar yoksa günden güne farklılık gösterirmi benimkisi bazen 2-3 belki 4 kere idrar 2 kere kaka yapar sizce bu normalmidir ?@

12 CEVAP

prenssahin

yediği şeylere göre değişir çok su içip normal yiyorsa bu normal

Anonymus552223

Yaşina gore de degisiyor. Yavruykem cok yapiyorlar. Benimki yasli gunde bir kez yapiyor ciste kaka da

Zynpkck

Benimki eylülde 2 olcak daha genç

PsLuna

Bi kaç kere idrar bi kere kaka yapıyor genelde lunanın normali bu. Yediği şeyler etkiliyor tabi o ayrı

mmuratyilmazz

Benim kedim de ayni durumda ben de bu durum onarmal diye düşünüyordum

GammaLamina

Gayet normal. Sindirim sistemleri bizden daha hızlı ve bağırsak uzunlukları etçillerde daha kısadır. Bu yüzden günde bir kere ve birden fazla dışkılayabilirler. Yaz aylarında da daha çok su içtiklerini düşünürsek üç dört defa idrar yapmaları da normal. Yetişkin bir kedi ortalama küçüklükte bir kap suyu bir günde bitirebilir. Hiçbir sorun göremedim ben.

Gozdetemizel

Valla kisirlastirmadan once cok cis yapardi suan 2 kere falan goruyorum yaptigini.kaka duzenli olarak hergun 3 kez

Hande866

Benim kedim siyam kedisi gunde 5 6 kez kaka yapiyor cisini de en az 4 5 kez yapiyor herkes 1 2 kere kaka demis benim kedim de sikinti var sanirim

D-O

Benim kedim de 2 kere falan kaka yapiyor. 3 5 su tuketimine gore de cisini yapiyor.

Palyaco

Yavrulukta normal

Seymamila

Benim ki 8 aylık obur gibi yediği için her gün temizlediğim tuvalet 2 gündür temizlenmemiş gibi 🤣

gece18

Benim kedi çok su tüketir. Kendi su evin belirli yerlerinde suyu var zaten. 3-4 kez idrara cıkar belki de 5. Hastalık öncesi dışkıya sürekli çıkıyordu. Günde 1’e indi.