Sokak Kedileri İcin Ek Mama

GamzeSO

Sokaktaki kedilere her gun mama veriyorum fakat mamam sınırlı oldugu icin azar azar koymak durumundayim ayriyetten cok fazla kedi oluyor. Benim sorum onlara verebilecegim yapimi kolay olan ev yemekleri nelerdir. Makarna denedim ama yemiyorlar. Simdiden tesekkurler

9 CEVAP

Salam, yumurta haşlayıp verebilirsin. Ya da eğer alabilirsen tavuk, ciğer de haşlayıp verebilirsin. Yoğurt, kefir, tuzsuz ayran da verebilirsin. Restoran artıkları

( köfte, tavuk, et) isteyebilirsin.

Sselin1

Makarnayi tavuk cigeri ile birlikte haslarsan yerler. Ciger cabuk pisiyor zaten. pistikten sonra cigerleri cikarip ez zaten cok yumusak hemen eziliyor tekrar makarnayla karistir mama hazir. Tavuk cigeri marketlerde paket halinde satilyo 600-700 grami 6 lira olmasi lazim. Tavukcularda daha ucuza bulabilirsin sanirim. besleyici ve ucuz kedilerde bayiliyor.

BalliBadem

Evde tavuk vs bişey yiyince artıklarını (kemik hariç) robota at ekmek ekle tavuk suyu istersen sebze meyve koyabilirsin hepsini robotta çek porsiyonlara ayırıp buzluğa at hem faydalı hem doyurucu hem pratik olur

Anonymus552223

Kemik de robotta cekilince faydali olmaz mi?

Gozdetemizel

Tavuk goguz kabak-havuc rende yapip hasliyorum.blender da cekiyorum

BalliBadem

Evdeki robotlar kemiği parçalayacak kadar güçlü değil ve yetrrince çekilmezse sert kalır boğazına fln batabilir

Toriri

direkt eve sosis, ciğer, tavuk veya yaş mama depola 4tlye dahi yaş mamalar var olmadı bado kedi maması alabilirsin fiyatı gayet uygun

Kasaplarda çorbalık tavuk satıyorlar. Eti alınmış tavuk göğsü. Üstünde biraz et kalmış oluyor. Fiyatı tavuk ciğerinden çok daha ucuz. Ondan alıp haşlayıp suyuna ekmek de doğrayabilirsiniz. Pilav yaparken tavuk suyuna yaparsanız yiyorlar. Yemeğin içinde et varsa o yemeği kokusundan dolayı yiyorlar genelde. Annem taze fasülye yaparken bir parça et koyuyor içine kediler de kokusundan yesin diye. Yumurta yiyorlar. Peynir ekmek yiyorlar. Yoğurt yiyorlar. Bezelye yemeğini yiyorlar. Buradakiler genelde sulu yemeğe ekmek doğrayınca yiyorlar yani. Ama o ucuz çorbalık tavuğu kasaba bi sorun. Hem mamadan daha uygun hem de çoğu mamadan daha sağlıklı. Ancak karabiber gibi baharatları sevmiyorlar zaten onlara baharatlı yiyecekler zararlı. Bizimkiler komşuların verdiklerini et bile olsa baharat kokusu olunca yemiyorlar.

Bir de kediler yemek konusunda çok ön yargılı. Bizimkiler bir yemeği yemek istemeyince ağızlarına zorla bir parça koyuyorum tadı hoşlarına gidince yemeye başlıyorlar.