Kedımın Tuyleri

BENU

KEDIMI HAFTADA BIR TARIYORUM AMA YINE DE TUYLERI COK DOKULUYOR ASILARIDA TAM MAMASIDA ROYAL CANIN IYI BIR MAMA AMA TUYLERI COK DOKULUYOR

10 CEVAP

Puppy730

Geriye kalan iyi mamalar maalesef fiyatı yüksek. Acana, Orijen ve N&D gibi mamalar iyi olanlar. Ama her kediye/köpeğe her iyi mama iyi gelecek diye bir şey yok.

Tüy dökülme sorununu sadece mamaya bağlamamak lazım. Tüy dökme dönemi gelmiş olabilir.
Puppy730

Royal Canın maalesef iyi bir mama değil.

Puppy730

Royal Canın maalesef iyi bir mama değil.

BENU

NASIL YANI AMA VETERINER ONERID

Puppy730

Veterinerlere maalesef artık güvenemiyoruz. Veterinerler o mamayı sattıkları için öneriyorlar. İsterseniz size Royal Canın, Proplan, Hill's gibi veterinerlerin çok önerdiği mamaların zararlarını anlatayım.

İçlerindeki tahıl oranı çok fazla. Mısır unu, pirinç vb glisemik indeksi yüksek olan tahıllar içeriyorlar. Glisemik indeksi yüksek olan tahıllar kaşıntı yapar. Bu insanlarda bile görülen bir rahatsızlıktır. Mesela içlerinde hayvansal yağ var. Hayvansal yağ ne olduğu belirsiz yağlar grubuna girer. Ayrıca maliyeti kısmak için yenmeyecek kısımları öğütüp mamanın içine koyuyorlar. Yenmeyecek kısımlar: kan, tüy, gaga, ayak gibi kısımlar. Bunlar "hayvansal protein" adı altında toplanır.

BENU

ILGILENDIGINIZ ICIN COK TESKURLER VETERINER GIBI KONUSTUNUZ BEN O ZAMAN ORIJEN I BI DENIYIM

Puppy730

Rica ederim. ^^

patkam

artık neye ve kime inanayım......veterinerler sanırım komisyon alıyorlar.....herkes bir şey öneriyor, bence kediniz neden memnunsa onunla devam edin.....

BENU

BENDE OYLE YAPMAYI DUSUNUYORUM

patkam

bencede