Kedimin Kumunda Uyuması

Fiona00

Merhaba arkadaşlar
kedim bazen kumunu kullandıktan sonra bazen de aklına estiğinde girip kumuna yatıyor gördüğüm zaman hayır diyerek uyarmaya çalışıyorum ki hayır kelimesini biliyor o an ne yapıyorsa bırakıp uzaklaşıyor hayır dediğim zaman kumundan da çıkıyor söylenerek ama fırsat bulduğunda oda da olmadığımda tekrar yatıyor kumunu günlük temizliyorum ama koku kalıyor ve kedime siniyor neden kumunda yatıyor olabilir nasıl vazgeçirebilirim bundan bir de ev bitkilerini yiyor bazen sonra kusarak çıkartıyor kedi çimi denedim daha önce ama ev bitkileri daha cazip geliyor galiba illa kemiriyor zehirlenir diye korkuyorum kusarken de ayrı telaşlanıyorum

18 CEVAP

Fiona00

BalliBadem kızıma aldığım ilk açık tuvaletin artık küçük geldiğini düşünerek daha büyük açık tuvalet almıştım ilkini de temizleyip kaldırmıştım bugün işden gelince onu çıkarttım kızımın kenarlarında sallanan ipleri olduğu için hem bol bol oynayıp hemde üstünde uyuduğu bir yastığı vardı onu temizlediğim kabın içine koydum yatağımın baş ucunda genişce bir masam var kızımın yatağı da orda durur bazen yatağında bazen yanımda yatardı bugün yeni hazırladığım yatağı da o masaya koydum hiç çıkmadı ne yanımda yattı ne asıl yatağını kullandı sürekli sağa sola sakladığı beyaz tüylü bir faresi var onuda yeni yatağındaki minderinin altına koymuş görünce çok şaşırdım sanki çok benimsedi sevdi gibi geldi ilginç bir şekilde muhakkak bir defa görürdüm kumda yattığı ama bugün hiç görmedim bu arada yeni yatağını sirkeli suyla birkaç defa silip beyaz sabunla tamam şimdi temizlendi diye düşünene kadar yıkamıştım yani eminim temiz olduğundan aklınıza mikroplu olur gibi bişey gelmesin :) umarım bırakır bu huyunu ve tekrarlanmaz
Gozdetemizel yorumunu okuyana kadar o bitkileri kaldırmamam hataydı zaten onu anladım kusup çıkardığı için bir süre sonra anlar diye düşünüyordum ama dediğin gibi ishal olup daha sıkıntılı şeyler yaşayabilirdik kışa kadar bitkileri almayı düşünmüyorum içeri o kadar zamandan sonra da büyük ihtimalle ilgilenmez gibi geliyor banada :)

BalliBadem

Benimkininde ufak bi kaplanı vardı çok seviyordu yatağına koyardı ağzında yavru gibi gezdirirdi sizinkininde kumda ystma alışkanlığının geçmesi yada başlamaması iyi olmuş çim ekerseniz ikiniz içinde iyi olur

Fiona00

Çim almıştım iki kere ama çok ilgilenmedi kötü oldular belli bir sürede ikisini de atmıştım, kendim ekmeyi düşünüyorum umarım o farklı gelir sever bu sefer aslında geniş bir kaba ekmeği düşünüyordum yani üstüne yatabileceği genişlikte birşey de ama tuvalet olarak kullanabilir yorumları okumuştum bir yerde
Bu arada kumuna yatmıyor galiba iki gündür hiç görmedim yattığını devam etmesi durumunda arkadaşımızın dediği gibi üstünü kapatmayı düşünüyordum ama şükür iki gündür rahatız