Alerji Ve Kedi

1,5 yıldır güzeller güzeli bir kediyle aynı evi paylaşıyoruz. Benim alerjim olmasına rağmen kedimden ayrılamamıştık fakat ablam da bugün alerjisi+astımı olduğunu öğrendi ve doktoru kedinin evden gitmesi gerektiğini söylemiş.
Kedim yavruluğundan beri mutfak hariç her odaya girip çıkıyordu. Şimdi sadece benim odamda yaşarsa bu durumdan çok mu kötü etkilenir?(sadece 1 yıl için, seneye ayrı eve çıkacağım.)
Ayrıca benim de alerjim aynı odada kalmamızdan dolayı kötüleşir mi?
Kedimi sahiplendirmek istemiyorum fakat onun için en iyisini istiyorum sizce ne yapmalıyım? Kapalı odada bir senelik (sineklikli büyük bir penceresi var,içerisinde kumu,maması,taze suyu,vantilatörü vb. olacak) mutlu olabilir mi? İlla sahiplendirmem mi gerekir?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

17 CEVAP

8 de okula gidiyorum,akşam dershane ile birlikte dönüşüm 8’i buluyor. Sabahları annem bir saat kadar oynasa, akşam da ben döndüğümde gezdirsem oynatsam biraz, olur mu? Bir yıl gibi kısa bir süre yüzünden kızımdan vazgeçmek istemiyorum ben de
Sahiplenmek isteyen çok şuan yaklaşık 4 aile ama içim rahat değil.
Bir de geceleri benimle yatmaya alışık ayrı odada nasıl uyuyacak bilmiyorum

Bir süre bu şekilde denemeye karar verdim, mutsuzluğunu azaltmak için her şeyi yapmaya çalışacağım.
Bu sırada cam balkon için para toplamaya çalışıyorum en azından biraz daha alanı olur oynayacak. Bi 4 ay içinde o da yapılmış olur
Yalnız oda çok güneş alıyor bir sorun olur mu