Kedimi Nasıl Beslemeliyim

Taskiner

Kedimi daha yeni sahiplendim biraz kuru mama ve bir konserve ıslak mama aldım karıştırıp 3 öğüne böldüm ıslak mamayı 3 yemek kaşığı kuru mamayı ise bir tutam veriyorum sizce böyle devam etmeli miyim önerileriniz neler

11 CEVAP

Anonymus552223

Yas mamayi o kadar sık vermenize gerek yok. Kucuk kediyse her zaman tabaginda kuru mama bulunsun. Ama cok da koymayin, tabakta uzun sure kalmasin, bayatlayinca, kokusu kaçinca yemiyorlar.

Taskiner

kedim 6 aylık :) verdiğimde tamamen yiyor kalmayacak kadar koyuyorum

aleynakosar

yaş mamayı haftada bir kaç kere ödül olarak verebilirsin genellikle kuru mama kullan her zaman yaş mama ile verirsen yaş mamaya alışıyorlar ve kuru mama istemiyorlar birde kuru mama yaş mamaya göre kat kat daha sağlıklı gelişimi için daha önemli

Taskiner

peki ek gıdaları nasıl vermeliyim

aleynakosar

ek gıda derken ne gibi şeyleri kastediyorsun?

Taskiner

vitaminler gibi

aleynakosar

mamasına veya suyuna karıştırarak verebilirsin ben kedi ve köpeğime veteriner önerisiyle diazyme 256 kullanıyorum toz şeklinde ve mamaya karıştırıp veriyorum

Taskiner

Teşekkürler her şey içinnnn :) veterinere götürüp onun önerisi ile vitamin alıcam

Sselin1

Kaliteli mamalar kullanirsaniz takviye kullanmaniza pek gerek kalmaz. N&d düşük tahilli alabilirsiniz kilosu 36 lira, ya da daha uygun fiyatli olarak matisse tavsiye ederim. Yaş mama olarak schesir, gimcat, naturea, n&d, nutri feline, bu markalar disinda yaş mama kullanmayin icerikleri kediniz icin iyi degil ya da evde kendinizde yas mama yapabilirsiniz. Temiz icerikli yaş mamalar gayet sagliklidir günde yarim konserve verebilirsiniz ya da haftada 3-4 kere size kalmiş bir sey ben hergün veriyorum :)

BalliBadem

Yavaş yavaş kuru mamaya geçin yaş mama haftada 1 yada 2 yeterli ek olarak yoğurt vs verebilirsiniz

Iklimpolat

Kuru mamayı öğününe göre yiyeceği kdr az koyun yedikçe tekrar koyarsınız kediler taze mamayı sever