Kedim Her Fırsatta Elime Ve Ayağıma Saldırıyor

Ozkanakbb

Oyun mu oynuyor anlamadım ama hareket etmeye korkuyorum fırlayıp koşarak geliyor manyak oyuncak mi alsam acaba onunla oynar mi

3 CEVAP

Her elinize ayağınıza saldırdığında sertçe hayır deyin elinizi geri çekin. Başka bir şeye yönlendirin top falan olabilir.

Gamzessven

Kediniz ufaksa gayet normal özellikle 2-4 aylarda. Sizi ısırdığı zaman oyuncaklara yönlendirin. Benim gözlemlediğim kadarıyla elimizi ısırdıklarında tepki verip geri çektiğimizde karşılık verdiğimizi düşünüp daha çok tutunup ısırıyorlar. Tepki vermeyince de ısırmayı bırakıyorlar. Belki bunu deneyebilirsiniz.

Kediniz küçükse gayet normal. Benimkide küçükken yapıyordu. Mutlaka evde oyuncak bulundurun. Benim düşüncem sizi ısırdığında onu
umursamazsanız yapmaz
ama devam ederse mutlaka onu oyuncaklara yönlendirin çünkü küçükken elinize alıştığında büyüyünce de devam eder. Ve bu daha büyük bir sorun olur .