Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Bahçede kedi bakmayı düşünüyorum, kışın ne yapacağım?

Lunas
Lunas

5265 Puan

Merhaba, benim sokakta beslediğim dişi kedim var. Tırmalayabiliyor diye onu sokakta besledim. 2-3 hafta önce doğurmuş. Yavrusunu bahçede bakmak istiyorum ama kışın ne yapacağımı bilmiyorum. Apartmanda kedi bakan var ama küçük çocuklar da var. Cevap verirseniz sevinirim.


15 CEVAP

HayvanseverRana
HayvanseverRana

5183

Yetişkin olsa neyse ama yavru birde kedi bahçede olursa tırmanıp kacabilir yada benim arkadaşımın kedisi kışın bahçede donarak öldü :( size olmasını istemiyorsanız eve alın


Zynpkck
Zynpkck

13021

Gündüz salıp gece alabilirsiniz en kötü ihtimal miniklerimin hicbir zararları olmuyo bizim eşyalarımız sapasağlam duruyo mesela iç dış parazitinide yaptırabilirseniz tırmalamasıda bi sorun olmaz bir tık acı oluyo ama alışıyo insan inanın bir kere eve alıp onunla uyusanız asla vazgeçemessiniz ki eğer bilinçliyseniz


Lunas
Lunas

5265

zynpkck
Eve almayı o kadar çok istiyorum ki :( Malesef çoğu kişi gibi ailem karşı. Bahçede bakacağım kesin ama çok iyi bakmak istiyorum. Bütçem az ve aşıları nasıl yaptırırım bilmiyorum. 2 ayda bir iç ve dış parazit ya da kuduz yapmayı düşünüyorum. Yavrular bana alışana kadar almayacağım. Belki sütten kesilince alabilirim. Başka soran bir kişi gördüm tavsiyeler verilmişti ama uzman değilim ve anlamadım. Bu konuda bana yardımcı olabir misin?


BalliBadem
BalliBadem

13945

Kuduzu belediyeler ücretsiz yapıyor bahçeye bi karton kutu içinede eski yumuşak bi şeyler koyarsın (yağmur gelmeyecek bi yere) ufak bi yoğurt kabına su kutunun yanında durur hergün mama yada artık yiyecek indirirsin zaten yavru olacağımdan zamanla alışır diye düşünüyorum pislenirse de yazın beyaz sirkeli suyla silebilirsin bütçen az olduğu için mama olarak aro (carfourlarda satılıyor) yada pawpaw reflex alabilirsin f/p mamaları bunlar içerikleri fena değil fiyatlarıda uygun


BalliBadem
BalliBadem

13945

Bence erkek bi yavru seç


Lunas
Lunas

5265

BalliBadem, teşekkür ederim. Yağmur gelmeyecek bir yer var ama malesef orası giriş komşular izin vermedi. Yaşadığım ilçede belediyenin veterineri midir nedir yok ve carfour da yok. Yuva almayı düşünüyorum 50 tlden az ise. Mama kaplarını herkes çelik önerdi bende çelik aldım. Yavrunun kaçmamasını nasıl engelleyebilirim? Kapatmak vs. Asla yapmak istemiyorum.


epiglottis
epiglottis

123500

Bahcede bakabildiginiz kadar bakin, kişa kadar buyuyecekler zaten kotu birsey olmazsa. Eger insana alisiklarsa sahiplendirebilirsiniz 2 aydan sonra. Fakat anne kediyi emzirmesi bittigi anda kisirlastirin. Kesinlikle bekletmeyin tekrar yavrulayabilir. Belediyeler ucretsiz kisirlastiriyor. Ihmal etmeyin kisirlastirma cok onemli, cunku dogan yavrular sokakta beslense bile sefil oluyorlar. Suan araba icindeki bir yavruyla ugrasiyoruz mesela iki gundur girdi arabaya cikamiyor.


Lunas
Lunas

5265

Yavruları 5 taneydi 3’ünü erkek kediler öldürdü yada saldırdı yada yedi. Hiç bir fikrim yok. Dişiler kaldı belki kısır yaptırırım. Yavru istiyorum ve bakacağımdan eminim ağrıları nasıl olur bilmiyorum. Öğrenirsem sevinirim ;)


Lunas
Lunas

5265

Kısırlaştırınca faydalarını öğrenebilir miyim? Ve malesef anne için yapacak bir şeyim yok :( Belediye nerede aşı yaptırır?


Lunas
Lunas

5265

Bu yorum soru im üste çıksın diye ve cevaplandın diye kötü düşünmeyin çünkü acil falan .


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 174 Görüntüleme
  • 15 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 17013 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR