Bahçede Kedi Bakmayı Düşünüyorum, Kışın Ne Yapacağım?

Lunas

Merhaba, benim sokakta beslediğim dişi kedim var. Tırmalayabiliyor diye onu sokakta besledim. 2-3 hafta önce doğurmuş. Yavrusunu bahçede bakmak istiyorum ama kışın ne yapacağımı bilmiyorum. Apartmanda kedi bakan var ama küçük çocuklar da var. Cevap verirseniz sevinirim.

15 CEVAP

Zynpkck

Gündüz salıp gece alabilirsiniz en kötü ihtimal miniklerimin hicbir zararları olmuyo bizim eşyalarımız sapasağlam duruyo mesela iç dış parazitinide yaptırabilirseniz tırmalamasıda bi sorun olmaz bir tık acı oluyo ama alışıyo insan inanın bir kere eve alıp onunla uyusanız asla vazgeçemessiniz ki eğer bilinçliyseniz

BalliBadem

Kuduzu belediyeler ücretsiz yapıyor bahçeye bi karton kutu içinede eski yumuşak bi şeyler koyarsın (yağmur gelmeyecek bi yere) ufak bi yoğurt kabına su kutunun yanında durur hergün mama yada artık yiyecek indirirsin zaten yavru olacağımdan zamanla alışır diye düşünüyorum pislenirse de yazın beyaz sirkeli suyla silebilirsin bütçen az olduğu için mama olarak aro (carfourlarda satılıyor) yada pawpaw reflex alabilirsin f/p mamaları bunlar içerikleri fena değil fiyatlarıda uygun

Yetişkin olsa neyse ama yavru birde kedi bahçede olursa tırmanıp kacabilir yada benim arkadaşımın kedisi kışın bahçede donarak öldü :( size olmasını istemiyorsanız eve alın

Lunas

zynpkck
Eve almayı o kadar çok istiyorum ki :( Malesef çoğu kişi gibi ailem karşı. Bahçede bakacağım kesin ama çok iyi bakmak istiyorum. Bütçem az ve aşıları nasıl yaptırırım bilmiyorum. 2 ayda bir iç ve dış parazit ya da kuduz yapmayı düşünüyorum. Yavrular bana alışana kadar almayacağım. Belki sütten kesilince alabilirim. Başka soran bir kişi gördüm tavsiyeler verilmişti ama uzman değilim ve anlamadım. Bu konuda bana yardımcı olabir misin?

BalliBadem

Bence erkek bi yavru seç

Lunas

BalliBadem, teşekkür ederim. Yağmur gelmeyecek bir yer var ama malesef orası giriş komşular izin vermedi. Yaşadığım ilçede belediyenin veterineri midir nedir yok ve carfour da yok. Yuva almayı düşünüyorum 50 tlden az ise. Mama kaplarını herkes çelik önerdi bende çelik aldım. Yavrunun kaçmamasını nasıl engelleyebilirim? Kapatmak vs. Asla yapmak istemiyorum.

Anonymus552223

Bahcede bakabildiginiz kadar bakin, kişa kadar buyuyecekler zaten kotu birsey olmazsa. Eger insana alisiklarsa sahiplendirebilirsiniz 2 aydan sonra. Fakat anne kediyi emzirmesi bittigi anda kisirlastirin. Kesinlikle bekletmeyin tekrar yavrulayabilir. Belediyeler ucretsiz kisirlastiriyor. Ihmal etmeyin kisirlastirma cok onemli, cunku dogan yavrular sokakta beslense bile sefil oluyorlar. Suan araba icindeki bir yavruyla ugrasiyoruz mesela iki gundur girdi arabaya cikamiyor.

Lunas

Yavruları 5 taneydi 3’ünü erkek kediler öldürdü yada saldırdı yada yedi. Hiç bir fikrim yok. Dişiler kaldı belki kısır yaptırırım. Yavru istiyorum ve bakacağımdan eminim ağrıları nasıl olur bilmiyorum. Öğrenirsem sevinirim ;)

Lunas

Kısırlaştırınca faydalarını öğrenebilir miyim? Ve malesef anne için yapacak bir şeyim yok :( Belediye nerede aşı yaptırır?

Lunas

Bu yorum soru im üste çıksın diye ve cevaplandın diye kötü düşünmeyin çünkü acil falan .

kedisever_

Lunas,
Ben sokakta bulduğum bir van kedisini bahçede besliyorum.
Kızım 3 yaşında ve kısırlaştırmadım. Acı çekiyor bunu biliyorum. Ama kısır yapmayacağım. https://www.google.com.tr/aclk?sa=l&ai=DChcSEwic7JTqnLnjAhVWiNUKHax7BWQYABA1GgJ3cw&sig=AOD64_3UfGZo7dVweYdYVqKr2Ih0rftgxA&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjcxpHqnLnjAhULI1AKHfocAp0QqCsIrgI&adurl=
Bu linki arattır bir kedi evi çıkacak karşına. Ondan aldım. Bütçen azmış. Belediye ücretsiz yapıyor ama nerede olduğunu bilmiyorum. Mama olarak felix olabilir ben royal canin alıyorum ama felix bütçene uygun. 30 liradan az kuru mama paketi var. Yaş mamayı haftada 1-2 kez vermelisin. Yoksa kuru mama istemez ve kuru mama gayet sağlıklı.

Anonymus552223

Anneyi kisirlastiracaksiniz zaten. En buyuk faydasi dedigim gibi gelecekte dogabilecek yavrularin sefillik cekmemesi.ayrica anneye de cok dogurunca iyi degil. Sokak kosullari zaten zor bir de kedileri cogaltip durmanin anlami yok. Belediyeyi cagirin anneyi kisirlastirsin yavrulari buyuyunce

Zynpkck

Bi kere rahim ve yoluyla bulaşabilecek hastalıklar ortada kalkıyo ömürleri uzuyo her doğum yaptıgında ömürleri kısalıyo bedenleri yoruluyo benimde ailemden babam izin vermezdi bi gün pat diye kömürü getiriverdim hala arada söylenir ama pek takmıyorum

BalliBadem

Çevrenizdeki marketteki mamalardan alabilirsiniz hangi mamalar var buraya yazarsanız en iyisi hangisi arkadaşlar söyleyecektir

BalliBadem

Kısırlaştırma kedinin ömrünü uzatır ve cinsel bi hastalık kapmasını önler özellikle dişi kedilerde durduk yere bile oluyor bizimki pyometra olmuştu kısırlaştırınca geçti çok şükür