Kedimi Hayır Komutuna Nasıl Alıştırırım

Taskiner

Kedimin evde. Mutfağa girmesini istemiyorum bunu ona en iyi şekilde nasıl anlatabilirim (6 aylık)

7 CEVAP

GammaLamina

O pek mümkün değil. Mutfağa girdiği an çıkmasını sağlayabilirsiniz, ama mutfağa girmemesini sağlamak genellikle sizin elinizde olmaz. Onun girmek isteyip istememesine bağlı.

pisipisi123

İnanın kendisinin girememesi tüylerinin de giremediği anlamına gelmiyor zaten :D

GammaLamina

Evet, evet. Benimkilerin de tezgaha çıkması yasak. Koridorla mutfak arasında kapı olmadığı için girmelerine engel olmam mümkün değil. Çıkmaması gerektiğini bildikleri halde özellikle ben onlarla ilgilenmiyorsam o an çıkabiliyorlar. İsimleriyle çağırdım mı hemen inip kaçıyorlar ahahhahahhaha. Bunu öğretmek için sürekli 'Ne yaptığınızı sanıyorsunuz siz?' diye beş dakika söylendim. Artık söylenmemi duymamak için daha az yapıyorlar. Hatta ben mutfaktaysam koridorda yatıp izliyorlar ya da bacağımdan omzuma tırmanıp bakıyorlar.

Furkan59

Ne kadar hayır diyip parmak şıklatsakta yapmak istediği şeyi yapıyor kısa süreli hafıza kaybı kediler de 10 dakika yanı şunu demek istiyorum bir şeyi istediğinde siz onu çekseniz bile 10 dakika içinde o istediği şeye ulaşmak isteyecektir oradan uzaklaştırıp 10 dakika felan başka şeyi aklına sokarsanız daha rahat edersiniz bunu hep yaşıcaksınız çok kez girmek isteyecektir ☺

BalliBadem

Bizimkinim mutfağa girmesi serbest fakat masaya vw tezgaha çıkması yasak hemen öğrenmiyorlar ve arada kural ihlali yapıyorlar fakat söyle öğrattim ben
Patisini koyunca hayır ve elimi salladım dedim
Buna rağmen çıkınca kafasına asla acıtmadan vurdum ki anne kedilerde yanlış bişey yapınca patisiylr kafadına vurur hinede dinlemezse indirdim şimdi patisini koyuyor gözüme bakıyor elimi ksldırıp badem diyorum hemen geri vites (;

BalliBadem

Tam yazamamışım yine devam ederse masadan indirdim ve hişuma gitmediğimi ve kızdığımı anladı

BalliBadem

Yani çok akıllılar mesela kafa terine daga sertçe vucuduna vuranlar var fakat vucuduna vurunca pek iplemiyorlar kafadına tapınca içgüdüsel olarak gıcıklanıyorlar mesela bi şey yaptığında sadece badem bu ne desem bile neye kızdığımı anlamadığı için ona kızıyor fakat kuralları çiğneyince nete kızdığımı anladığı için bi şey demiyor tabi dediğim gibi çok hafif vurun yani vurmak bile denmez de ona oynarken bile daha sertimdir herhalde