Hamile Kedimin Garip Davranışları

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Kedim hamile ve 2 ay olmuştur. Son günlerde halsiz ve sert nefesler alıyor. Nefes alırken karnı hep hareket ediyor. Burnundan tıkırtı sesi geliyor nefes alırken. Ayrıca ıh ıh gibi minik sesler çıkartıyor. Bunlar doğurma belirtisi mi yoksa Solunum rahatsızlığı mı var?

2 CEVAP

2 ay olmuş. Neredeyse doğuracaktır. Yavru sayısı da fazlaysa çok normal bir durum.

bappatan

O seslerin çıkmasının sebebi midesinde biriken tüy toplarıymış veteriner öyle dedi. Hamile kediye malt verilir mi bir bilgim yok ama ben malt verince öyle nefes almayı bıraktı. Veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim