Kedim Uyutmuyor

ZarNiaN

gece uyumaya çalışıyorum yanıma geliyor ayağımla oynuyor (tırnaklarını açıp) haliyle uyuyamıyorum sürekli koşuyor evin içerisinde uyuyamyorum ne yapmam lazım geceleri sakinleştirmek için en azından

3 CEVAP

Gozdetemizel

Kediler geceleri karanlik oldu mu avlanma icgudusu ve at gibi oyun oynama icerigine sahip canlilardir.odanizin kapisini kapamak cozum olmaz kapali kapilardan hoslanmazlar.biraz buyuyunce ztn sakinler ne kadarlik bi kedi bilmiyorum ama cokca pelus fare balik gibi oyuncak alin onlarla oynasin.top vs gbi seyler varsa gece kaldirin daha cok kosturuyolar.alisirsiniz bu sekilde uyumaya

Yatmadan önce iyice oyun oynatın epey yorulsun. Yatarken de odanızın kapısını kapatın.

ezgiece2139

Yatak odanıza sokmayabilirsiniz.Tavrınızı net koyarsanız zamanla bazı odalara girilmemesi gerektiğini anlıyorlar.Gündüz (genç bir kediyse eğer kediniz)bir-iki saat onunla oynayın.Belli ki enerjisini atamıyor.Çok sanmıyorum ama belki de korktuğu bir şey vardır.Bizimki karanlıktan korktuğu için miyavlıyormuş mesela gece gece.Gözlemleyin.Ama bence enerjisini atamadığı için.Bol bol onunla oynayın.