Yaş Mama

ezgiece2139

Yedi aylık dişi bir kedim var.Onu sahipleneli iki hafta oluyor.Ilk kez haftasonu yaş mama aldım ona,bayıldı.Durmadan yedi.Bu kadar sevmesi ve bu kadar çok yemesi beni düşündürdü.Haftada bir konserve yaş mama almayı ve öğünlere bölerek ona vermeyi düşünüyordum.(Bu konserve iki buçuk gün anca gitti.)Haftanın geri kalanında kuru mama yiyor tabi ki;arada sırada yemesi tavsiye edilen ev yemeklerinden de veriyoruz.Haşlanmış yumurta sarısı,tavuk vs.Sizce haftada bir konserve yaş mama kedime sağlık açısından yararlı mı?

6 CEVAP

Gozdetemizel

Valla Turk veterinerler yas mamayi vermeye karsi olsalar da yurtdisindaki veterinerler kedi kopeklere yas mama da verilmesini surekli kuru mamayla besleme yapilmamasini oneriyolar.ben 2 ayliktan beri istisnasiz hergun veriyorum 80gram konserveyi hergun 2 tatli kasigi olcak sekilde gunlere boluyorum ve konserve kutusundan cikarip mutlaka cam saklama kabina alin.benimki cok celimsiz ve zayif bi kediydi,yogurt yumurta sarisi ve vitamin maltlarla
Destekledik.en iyi mamalardan birini kullaniyoruz ve suana kdr hicbi derdimiz olmadi cok sulur

Sselin1

Yas mamanin zarari degil faydasi var bir konserveyi 2 gunde tüketebilrisniz haftada bir de ciger sebze haslamasi yapin mis gibi :) ben kedime hergun yas mama veriyorum. Siz de verecekseniz gimcat, nutri feline, schesir, n&d, naturea gibi markalar verin diger market mamalari dedikleri gibi zararli

Almnsyl

Yorumları okuyunca düşünmeye başladım felix iyi mi yav

Sselin1

Iyi degil. Iyi yaş mamanin icerigi azdir net bir sekilde şu kadar tavuk şu kadar et iceriyor yazacak (bolca tabi) baska seyler icermesin mumkunse :) bir mamanin iceriginde et ve TÜREVLERI, et ve YAN ÜRÜNLERi, ŞEKER, AROMA vs varsa o mama iyi degildir.

BalliBadem

Böbrekleri için yaş mama yemesi ileriye dönük iyi birşey ve felix iyi değil yaş mamasında sadece %8 et var daha iyi bi y.mama alabilirsiniz fiyatı felixi geçmesin dersenizde patilife öneririm en güzeli evde yapmak tabiki

Bence yaş mama vermektense haftada bir ciğer haşlayıp verin daha sağlıklı onun için