Yanlış Mama Aldım

bbahadir

Merhaba,
1.5 yaşında kısır erkek kedim var. Nd tahılsız mama ile besleniyor. Yanlışlıkla kısır olmayan çeşidini almışım. 1.5 kg lık paket. Versem ya da kısır olanla karıştırsam problem olur mu? Kilo sorunumuz yok

6 CEVAP

Sselin1

N&d nin tüm çesitlerinin mineral degerleri dengeli böbrek sorunu oluşturmaz. Kısır mamasinin yag orani %10-11 iken normal mamasinda yag orani %20 fark bu. kendiniz de zaten zayifmiş. Ama bobrek sorunu yaşamak istemiyorsaniz yaş mamayi ihmal etmeyin sivi tüketimi önemli. Gecis icin de Kediniz farkli besinlere alişiksa mama degisikligi sindirim sistemni pek etkilemiyor benim kediler oyle mesela farkli mama verdigimde ishal olmuyorlar. Sanirim siz yine tavuklu almişsiniz ama ozaman bir sorun olmaz tabi direk verin :)

Infernus

Hiç bir sorun olmaz aksine 2-3 ayda bir çeşit değiştirmek kedinizin o mamadan sıkılmamasını sağlar ve değişik kaynaklardan gelen protein sindirim sistemini güçlendirir. Tek sorun artan oranlarlı yeni mamaya geçiş prosedürlerine uymanız.

Sselin1

Kilo probleminiz yoksa hicbir sorun olmaz kediniz icin de degisiklik olmuş olur.

Bir süre kısır mamasıyla beraber kullanırsanız sıkıntı olmaz.

patiirma23

Elinizdeki tek paket kadar kullanıp bitmesine yakın kısır alıp karıştırarak ona geçiş yapınız. Kısır olan kediye kısır olmayan mama uzun vadede zarar verebilirmiş. Yakın zamanda veterinerden edindiğim bir bilgidir bu.

bbahadir

kilo problemimiz yok ama korktum işte normal mama böbrek vs sıkıntısı yaratır diye.
kullandığım mamanın aynısının kısır olmayanı olacak yine de geçişe gerek var mı?