Bu Mamalar Sağlıklı Mı?

Lunas

Benefit Kitten Multicat Somonlu Yavru Kedi Maması
Jungle Tavuklu Yavru Kedi Maması

Fiyatları uygun geldi ama içeriklerni bilmiyorum.

14 CEVAP

Sselin1

Anlamak cok basit Iceriginde et ve et urunleri yaziyorsa almayin o mama iyi degildir. Örnegin: net bir sekilde %50 balik eti ya da % 57 tavuk eti diye 0yazacak icerik kisminda.

toffy_the_cat

Alma bence golosi,matisse,BritCare'e uygun ve kaliteli

Xloadwa

Ben refleks veriyorum bayılıyor

toffy_the_cat

Benefiti bilmiyorum ama hungle içeriğinde et içermiyor.Tahılda var.Jalitesiz.Bemefite bakarım şimdi ;)

toffy_the_cat

İçindekiler :

Et ve Et Ürünleri
Mısır
Buğday Kepeği
Buğday
Tavuk Yağı
Kurutulmuş Şeker Pancarı
Pirinç
Hayvansal Ve Bitkisel Protein Ekstraktlan
Mayalar
Aromalar
Mineraller
Antioksidanlar Ve Koruyucular
Vitaminler
Taurin (En Az 1000Mg/kg)
Schizochytrium Limacinum (Doğal Dha Kaynağı En Az 1000 Mg/kg)
Organik Selenyum (En Az 300 Mg/kg)
Organik Çinko (En Az 300 Mg/kg)
Yucca Ekstraktı (En Az 250 Mg/kg)
Biotin (En Az 200 Mcg/kg).
Analiz Raporu

Nem %8
Ham Protein %37
Ham Yağ %18
Ham Selüloz &2,2
Ham Kül %8
Kalsiyum %1,55
Fosfor 0,97%
Sodyum %0,45
Vitamin A IU/KG 30.000 IU/KG 32.609
Vitamin D IU/KG 2.000 IU/KG 2.174
Vitamin E MG/KG 500 MG/KG 543
Taurin0,20% 0,22%

Et var ama ne kadar olduğu belli değil.Mısır buğday ve buğday kepeği var.Bu kötü.Şeker pancarı ve koruyucu da var.Protein ve yağ oranları kötü değil.

Et ve Et Ürünleri
Mısır
Buğday Kepeği
Buğday
Tavuk Yağı
Kurutulmuş Şeker Pancarı
Pirinç
Hayvansal Ve Bitkisel Protein Ekstraktlan
Mayalar
Aromalar
Mineraller
Antioksidanlar Ve Koruyucular
Vitaminler
Taurin (En Az 1000Mg/kg)
Schizochytrium Limacinum (Doğal Dha Kaynağı En Az 1000 Mg/kg)
Organik Selenyum (En Az 300 Mg/kg)
Organik Çinko (En Az 300 Mg/kg)
Yucca Ekstraktı (En Az 250 Mg/kg)
Biotin (En Az 200 Mcg/kg).
Analiz Raporu

Nem %8
Ham Protein %37
Ham Yağ %18
Ham Selüloz &2,2
Ham Kül %8
Kalsiyum %1,55
Fosfor 0,97%
Sodyum %0,45
Vitamin A IU/KG 30.000 IU/KG 32.609
Vitamin D IU/KG 2.000 IU/KG 2.174
Vitamin E MG/KG 500 MG/KG 543
Taurin0,20% 0,22%

Lunas

Yani anlayamadım alsammı?

Sselin1

Sanirim bir den fazla kedi bakiyorsunuz eger butceniz kaliteli yaş mama almaya yetmiyorsa en iyisi kendiniz yaş mama yapin bir cok yas mamadan daha guzel. Ben her hafta yaparim. Hafta da 2 kere tavuk cigeri ve sebzeyi haslayip blenderdan gecirip verebilirsiniz tavugu da ayni sekilde yapabilirsiniz ya da ikisini bir nasil isterseniz.

Lunas

Sadece bir kedi bakıyorum ki sadece hazırlıklardayım daha gelmedi. Tarihini mesajlardan atar mısınız? İçerik önerisi için teşekkürler :)

kira02

Benefiti denemedim ama jungle mama aldım kedim pek sevmedi :/
Normalde hemen bitirir yaş mamayı ama bunu yemedi dökmek zorunda kaldım.

Lunas

Sokağa koysaydınız diğer kediler yerdi iyi olurdu ama olsun, almamayı düşünüyorum zaten.

BalliBadem

Fiyatlarını bilmiyorum bu mamaların ama o fiyata daha iyi mamalar kesin vardır

Lunas

Evet bende 1-2 saat önce öğrendim.

BalliBadem

Matisse golosi pahalı gelirse aro denemenizi öneriyorum

Anonymus552223

Jungle yabanci marka bildigim kadariyla, doviz kurundan dolayi kalitesiz bir mamayi pahaliya almis olursunuz. Butceniz cok yoksa turk markalarina bakin. En azindan yine cok kaliteli olmaz ama fazla para da vermemis olursunuz