Uygun Ve Kaliteli Mama Önerisi Olan ?? Lütfen

Toriri

Kedimin mamasını değiştirmek istiyorum ama bütçem kısıtlı öğrenciyim, bana eylül hatta ekime kadar yetebilecek mama lazım bir mamaya en fazla 100, 120 tl civarı verebilirim ama 7,10kg olması önemli çünkü eğer 1 kglik bir mamaya 70 90 tl verirsem çok zarara girer ve sıkışırım ekime kadar sıkışık durumdayım uzun süreli kullanabileceğim bir mama lazım, nd gibi markalar bütçemi aşıyor marka önerisi olan varmı? bestpet gibi bir marka görmüştüm mesela onun hakkında bir fikriniz var mı?

15 CEVAP

Şu an çok sıkışıksan aro alabilirsin. Bulunduğun ilde metro market yoksa internetten reflex alabilirsin. Ama maddi durumun biraz düzelince daha iyi mamalara geçmelisin.

Toriri

yorumlarınız için teşekkür ederim matisse ve britcare özellikle nd bütçemi çok aşıyor dediğim gibi öğrenciyim aro alacağım şuanlık

Toriri

yani ikisinden birine

BalliBadem

Reflex e geçmeyin aro reflexe bin basar reflexte hiç et yok aroda %30 kuzu eti var o yüzden reflex i eleyin ya golosi yada aro bence

BalliBadem

Bence forumda sürekli reflex önerilmesi saçma o fiyata daha kaliteli hatta daha ucuza birçok mama var mesela aro daha ucuz ama et var ve reflex te yok lütfen insanlara daha mantıklı şeyler önerin

lokum_sakiz

Golosi daha mantıklı bence

Toriri

yani 3,4 ay yetecek bir mamaya ihtiyacım var

Toriri

lütfen cevabı olan

toffy_the_cat

Matisse,britcare,golosi

BalliBadem

ARO

toffy_the_cat

Kilosuna ne kadar verebilirsinz ?Matisse,britcare alamazsan golosi o olmazsa reflex,aro.(aro daha uygun reflexe göre ve et var)

lokum_sakiz

Matisse kilosu 25 TL civarı .Britcare 25-30 TL civarı.Golosi 18-20 TL,Reflex 10-15 TL,Aro 6-7 TL civarı.

onurtemiz

7 kiloya 120 tl vermek bence pek güzel bir iş değil sağlıksız mamalar onlar. Ortalama kedi 5 kiloyu 3 ay da yer sanıyorum bizim 4 ay da yiyor. Bence 5 kilo ND aldım balıklı Mayıs ortasında aldım 2 ay oldu pakette halen var rahat 2 ay da gider 180 tl vermiştim.

Matisse'in 5 kilosu olsa onu al diyeceğim ama 10 kilo satılıyor 5-6 ay gider o da ama muhafaza önemli

Toriri

ekimden sonra golosi ve reflexe geçeceğim

Toriri

aro alacaktım ama sadece kuzu eti idi ve kedimde kırmızı et yemiyor hiç bir şekilde ama golosi alabilirim reflex için uyardığınız için teşekkürler