Kedimin Ateşi Var Düşüremiyorum

Elif5353

Kedimin ateşi var düşmüyor şimdi yerde yatmaya başladı. Tüy yumağı kusmuştu belediyeye götürdüm 3 tane iğne yaptı ama hala düzelmedi verdiği şurubu kullanıyorum 3 gündür pek bi düzelme yok. Kulakları soğuk . yaş mama yiyor suyunu da içiyor ama halsiz. Acaba ılık suyla yıkasam mı

7 CEVAP

eylemcaliskan

Yıkamayın. Hele bu haldeyken asla yıkamayın. İyileşme olmuyorsa özel bir veterinere götürün. Ateşin neden kaynaklandığı hakkında bilgi verdiler mi? Çünkü ateşi düşürmekten daha önemli bir şey varsa o da neyin ateşe sebep olduğunu bilmektir. Semptomları hafifletmek yerine işin derinine inip teşhis konulmalı ve ona göre bir tedavi uygulanmalı. Geçmiş olsun

eylemcaliskan

Sadece kulakları soğuk diye hemen hasta diyemeyiz tabii. Benimkilerin de bazen kulakları soğuk oluyor ama çok şükür herhangi bir hastalıkları yok. Yalnız karaciğer yetmezliği beni biraz tedirgin etti. Tekrarlama potansiyeli olan bir hastalık mı bilemiyorum. Eğer şu an gördüğünüz belirtiler karaciğer yetmezliği yaşadığı dönemdeki belirtilere benziyorsa dikkatli olmanızda fayda var. Ama basit bir soğuk algınlığı da olabilir, bilemeyiz. Bir süre daha gözlemleyin öyleyse. Eğer kötüye giderse çekinmeyin, veterinere götürün. Gerekirse buradan yardım toplanır

Elif5353

Evet tekrarlama riski var çünkü diet mama önermişti veteriner 1 kez alabildim.40 gün tedavi gördük çok çektik. Ama şimdilik onun belirtileri yok çok şükür. Allah razı olsun teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.hayırlı geceler dilerim

Elif5353

Maddi durumdan dolayı götüremiyorum özel veterinere. Daha önce karaciğer yetmezliği oldu tedavi gördü veterinere borcu hala ödeyemedim açıkçası bu yüzden çekiniyorum. Şu an normal gibi vücut ısısı kendini temizliyo burnu ıslak ama kulaklar hala soğuk normal mi bu.

Sudeckmkc

Patilerinin altına soğuk bir şeyler koyabilirsiniz ince havluya beze sarılmış buzlu şişe gibi

Biz annemle az miktarda calpol şurup içirirdik bahçe de ki sokak kedilerimize iyi geldirdi belki bi çay kaşığı içirirseniz iyi gelir. Zaten calpol şurup bebeklere kullanılan bi şurup bi yan etkisi olmaz veterinere de danışmıştım onayını almıştım

Elif5353

Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için şu an iyi takipteyim bakalım