Kedimin Gece Saldırganlığını Nasıl Engelleyebilirim

Tutilili

Merhaba 1 buçuk yaşında kısır erkek kedim var. son bir haftadır geceleri devamı miyavlıyor yemek istiyor neredeyse miyavlama araları 2 saate kadar indi. sadece bu da değil yatakların tepelerinden zıplıyor ve bacaklarımızı ellerimizi ısırıyor. Çözüm öneriniz var mı çok çaresiz durumdayım hiç böyle bir durum yaşayan var mıdır çözümü nedir

5 CEVAP

Anonymus552223

Bir kere yaramazlik yaptiginda mama verince onu huy edinmis olabilir. Ödüllendirmis oldunuz sonucta. Kilo problemi yoksa geceden bol verin mamasini, ama uyandirdigi zaman kesinlikle mama vermeyin

Tutilili

Anladım ödül olarak algılayıp davranışını sürdürmüş olabilir dediğiniz gibi. Çok teşekkür ederim söylediklerinizi deneyeceğim :)

Gozdetemizel

Yemek istiyo derken?kabinda yemegi olmuyo mu siz yattiginzda?

Anonymus552223

Yatarken veriyom ben mamalarini rahatsiz etmemis oluyorlar

Tutilili

Yatarken veriyorum onu bitirip tekrar istiyor. Geçen akşam yatarken verdikten 2 saat sonra miyavlayıp ısırmaya başladığı için annem tekrar vermiş fakat buna rağmen davranışı devam ediyor.