Kedimin Kulağı Kızarmış Ve Sıcak

hilalezgi

Bu benim kesim rey 8 aylık yeni kısırlaştırdım bi süredir ağzında yara vardı tedavide şuan ama şimdi de kulağı yara alev gibi yanıyor kulağının dış kısmında ufak bir topçuk vardı ona sivilce dedi vet ama dün de kulağının içinde kızarıklık farkettim damarın olduğu yerler şişmiş beyaz gibi kabuk bağlamış sanki ama bağlamamış diğer kulağında da var gibi sanki ama bilmiyorum ne olabilir neden olmuştur nasıl geçer öğrenebilir miyim çünkü ona göre önlem almak istiyorum çok üzülüyorum hep hastalıklı ;

5 CEVAP

Esmonic

Merhabalar, Benim kedimde de aynı bu şekildeydi. Tek kulağında beyaz pütürlü bir şey kırmızı kulak, sıcaklık ve sürekli orayı kaşıyor .Veterinere getirdik temizledi ilaç felan sürdü. Eve geldiğimizde 2 gün sonra aynı şekilde kaşıyordu. Antibiyotik krem sürdük. ( Veterinerinize danışın lütfen ) Çok inatçı bir şey yavaş yavaş iyileşiyor. Neredeyse 3 hafta kaldı. Ve 4 gün önce tam olarak iyileşti. Kısa sürede iyileşir umarım. Mutlu, sağlıklı günler.

hilalezgi

Sivilce demişti kulak kepçesinde ufak bir topçuğa ama şimdi iki kulağında var aslında dün veterinere gidicektik ama işimiz çıktı bugün çok soğuk diye yağmurdan korktuk ama yarın gitmeyi düşünüyorum ilerliyor veteriner nasıl anlamadı sivilce dedi ben de anlamadım

lokum_sakiz

Bence veteribneri değiştirin güvenmiyorsanız.

Esmonic

@hilalezgi Bizim veterinerimiz yediği bir şey alerji yapmış olabilir demişti. Kulak uyuzu da olabilir denilmişti. Fotoğraflardan anladığıma göre benim kedim gibi. Bende soru sormuştum profilimden resimlere bakıp sizde karşılaştırabilirsiniz. Veterinerinize güvenmiyorsanız değiştirin lütfen.

Kulağı sıcaksa belki ateşi vardır. Veteriner ateşine bakmış mıydı?