Köplerimim Ölümünden Sonra Oluşan Korku

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkesten özür dilerim çünkü bu sorum petlerden çok kendimle ilgili bir soru olacak yaklaşık bir senedir beslediğim kendimden çok sevdiğim iki tane köpeğim vardı. Kendimi bildim bileli ailem her zaman bir pet besler ( kedi köpekten kuş balık hamstera kadar evde beslenebilecek herşey) fakat aşılarının tutmaması sebebiyle geçen ay yavrularım öldü. Ve şu an bütün petlerden çok korkuyorum babamın köpeğinden bile balkonumuz da ki sokak kedileri bile sanki saldıracak gibi hissediyorum. Normalde saldırgan köpek ırklarından bile korkmayıp sevip okşayan ben şu an hepsinden korkuyorum. Bunun sebebi ne olabilir ? Ve bunu nasıl atlatabilirim.

4 CEVAP

Anonymus552223

Çok mu kucuk sahiplenmistiniz? Ölum sebeplerini tam anlayamadim. Ama alışırsiniz yavas yavas tekrar, olmazsa birkac terapi seansi alabilirsiniz psikologtan. Bir ara ben de gencligimde boyle bir fobiye yakalanmistim, kucukken hic korkmadigim halde.. sonradan arkadaşimin kedisiyle aştim problemimi. Kucuk kopek ve kedilerden baslayin alismaya tekrar eski halinize donene kadar

@epiglottis evet sütten kesilince sahiplenmiştim arkadaşımın yavrularıydı. Kanlı ishalden öldüler aşıladı vardı fakat galiba aşıları tutmamış bir tanesi en küçük yavruydu ne kadar serum verdilerse de yaşamadı diğeri iyileşecekti ama kardeşinin ölümünü görünce oda ertesi gün öldü. Ben biri ölünce duygularımı dışa vuramıyorum. Misal babam öldüğünde bile aylar sonra ağlayabildim şimdi de aynısı olunca artık tramva gibi bir şey geçiriyorum şu an oyuncak Ayılardan bile korkuyorum. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevapladığınız için anlatmak iyi geldi bana da

Anonymus552223

Profesyonel birine anlatirsaniz daha iyi olur sizin icin. Basiniz sagolsun

Fatiko

Psikoloğa gidin belki psikiyatriste yönlendirebilir