30 Kedili Amca Hakkında

merhaba,
sorum pek kediler için değil amca için olacak. oturduğum sokakta bir apartman var. hepsine bir amca bakıyor hatta koca bir sokağa bakıyor diyebilirim. 1 saat kadar önce onunla sohbetteydim. 30 sayısını farazi yazdım. çok fazla kedi var, çok. oldukça bıktığını artık yetişemediğini söyledi. hak da verdim. mamalarından ziyade sürekli ürüyorlar. evde sırf 7 tane yavru kedi varmış anneleri bakmamış. onlarla uğraşıyordu. kısırlaştırma düşünmüyor mu diye sordum, yardım edersen olur dedi. dedim kurtuluşta (ki ev çok yakın) belediye veteriner kliniğinde ücretsiz kısırlaştırma var. sonrasında 10 gün kadar evde bakılması isteniyor dedim. sanırım bu randevu işlerinden falan anlamıyor çok. ve getirip götürmek de yoracak diye anladım. zannediyorum taşıma kabı falan da yok. birçok kedi de kaçıyor yakalamak istediğinde. yardım edebileceğimi ama pazartesi tatile gideceğimi söyledim. ağustos 20 gibi geleceğim ondan 2 hafta sonra tekrar bir yere gitmem gerekiyor. o iki haftada 1-2 kedi götürürüm ama gerçekten çok fazlalar. zannediyorum amca daha sonra evde bakabilir çünkü eve de alıyor kedileri. zaten daha önce orada ben de kısırlaştırmıştım, antibiyotiklerini vurup bir daha getirmeme gerek olmadığını söylemişlerdi. amcanın bir miktar yönlendirmeye ve kedileri taşıyacak birine ihtiyacı var sanıyorum ki. ben bundan sonra yardımcı olacağım amadediğim gibi neredeyse eylül ayına kadar sürekli orada olmayacağım. ankarada cebeci/kurtuluş civarı yardımcı olmak isteyen varsa mesajla bilgi verebilirim daha fazla. teşekkürler şimdiden.

3 CEVAP

guineapigela

Valla ankarada olsaydim emin olunki hepsine yardim etmeye calisirdim.Ama 2-3 gunluk gidecegim.2-3 gunde de vaktim olmaz.Acaba numarassi veya banka hesabi falan varmdir mama bagisi fl, yapsam.Yasli diyosun ama...

O tarz bir bilgi almadım malesef

berkwsx

ben mamakta oturuyorum ama kedi taşıma kabım var ve yakalarım fakat evimde yavru kedi olduğu için refakat edemem onlara sadece amcanın taşımasına yardım edebilirim