Kedim Biz Yemek Yerken Nasıl Bekler

Raubeyaz

Yakın bir zaman da yavru bir kedi sahiplendim.
Özel mamaları dışın da ev yemeği yemiyor, ama biz yemek yerken sürekli üstümüze veya masaya çıkıp yemeği kokluyor, bizi beklemesini nasıl öğretebilirim?

8 CEVAP

Demetcinar

Bende yavruyken sahiplendim aynı durumu yaşadım çok ugrastım ama yok malesef onlar beni yendi şimdi 10 aylık oldular masada birlikte yemek yiyoruz :) yemeseler bile yatıp bizi bekliyorlar masada:D

Gozdetemizel

Ben sarimsak sogan ve yemekten 1-2 saat once mamasini kaldirarak ya da biten mamasini tamamlamayarak cozdum.yemek yaparken mutlaka kenarda sarimsak sogan tuttum miyavladikca uzattim kacti.yemekte masaya goturdum,masaya oturmadan mamasini verdim (ki bunu yas mamayla daha rahat yaparsiniz) mamasini yiyip geldiginde masaya bulasirsa yine sarimsak sogan koklattim.cok kisa zmnda cozduk.suan hamburger haricinde masaya asla cikmaz,gelir yan sandalyede uyur ama hamburger etinden veriyoruz yoksa kafamiza kdr cikiyo.okdrcik olsun artik dedik ustune gitmedik

Raubeyaz

Teşekkürler

Demetcinar

Pek faydalı olamadım ama malesef kediler başına buyruk oluyorlar. eğitenlere helal olsun :) onlar bana değil ben onlara uyum sağlıyorum:(

Benimkilerin direkt mutfağa girmesi yasak. Buzdolabını ve dolapları açıp paketleri yırtıp içindekileri tırtıklıyorlar çünkü :).

Sudeckmkc

Benimkiler bizim yediğimizi gördükleri her şeyi yemeye çalışıyorlar ekmek çorba salata pilav makarna her şeyi yiyorlar. Engelleyemediğim için yemek yerken odadan çıkarıyorum sonra geri alıyorum

pinarcaya

Mutfagin kapisini kapatin:) onlar vazgecmez cunku.

Hoşlanmadığı bir kokuydu koklatabilirsiniz masaya geldiğin de böylece masada ki şeylere merakı gider. Mesela benim kedim nane kokusu sevmezdi sizde böyle bir şey bulabilirsiniz