Mama Değiştirme

Hesray

Pro plan somonlu kısırlaştırılmış kullanıyordum kısırlaştırma yaptığımdan beri veteriner ısrarı ile ND bıldırcınlısından aldım ağır bir kokusu var ve kedim dün yemesine rağmen bugün yüzüne bakmıyor :((( nasıl alıştırabilirim veya eskisi mamasına mı geri dönüş yapsam bilgisi veya bu konuda tecrübesi olan bana acil yardımcı olabilirmisiniz.

8 CEVAP

Sselin1

Eski mamasina dönüş yapmayin pro plan pek iyi bir mama degil. bir sure eski mamasiyla birlikte verin alışacagini düşünyorum. Kokusunun sebebi icinde gercek et olmasi. Alişmazsa n&d nin balikli secenegini de deneyebilirsiniz kediniz zayifsa ama cok kiloluysa tavsiye etmem. Naturea markasi da kisir kediler icin uygun ona da bir bakin.

Hesray

Merhaba teşekkür ederim tavsiyeniz için herşekilde denedik ve bırakın yemeyi kokusu yüzünden yanından bile geçmedi ve 2 gün boyunca ağzına hiçbirşey sürmedi mecburen eski mamasına dönüş yaptık Yine yemiyor sebebi ise mama kabına sinen koku olduğunu anladık onlarıda değştrdikten sonra nd markası bizde başarısız oldu malesef

Sselin1

Benim kedilerim n&d nin sadece balikli mamasini yiyor. Sizin kediniz de balikli mama seviyor sanirm. isterseniz n&d nin dusuk tahilli balikli mamasini deneyin. kediniz kiloluysa matisse nin de kisir balikli mamasi var. Acik mama satan bir yerden biraz alip deneyebilirsiniz. Pro plan mamanin icinde et yok malesef :(

Leyl003

Ben de nd nin kısırlaştırılmış az tahilli mamasindan sipariş verdim.. umarım beğenip yer.. bizimkisi çok huylu herseyi yemiyor.. balık, kırmızı et, ciger bunların hic birini yemedi.. önce eski mama ile karıştırıp vercem bakalım ne olcak..

Beng

Aniden yeni mamayı vermeyin. Eski mama ile karıştırıp alıştırarak vermeniz gerekiyor. ND'nin arkasında yazıyor mu bilmiyorum ancak çoğu mamanın arkasında mamayı kedinize nasıl alıştıracağınız yazıyor. İlk iki gün eski mama yüzde yetmiş beş yeni mama yüzde yirmi beş, üçüncü ve dördüncü gün yüzde elliye yüzde elli, beş ve altıncı gün eski mama yüzde yirmi beş yeni mama yüzde yetmiş beş, yedinci gün ise tamamen yeni mama kullanılmalı. Bir hafta boyunca alıştırarak geçiş yaptırmalısınız.

Bende pro plan mama kullanıyorum araştırdigima göre bu mamayı kedilerin bırakmama sebebi içinde somonun fazla bulunması diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama bende bu mamayı bırakmak istemiyorum bence güzel bir mama

toffy_the_cat

Veteriner iyi yapmış nd varken proplan almak saçma.Yaş mamayla verin.Eski mamayla verin yediğinde ödül maması verin alışsın inşallah ya :((

Hesray

Herşeyi yaptımm ama ağzına sürmedi hatta 2 gün bıraktım mamayı ağzına sürmedi aç gezdi yinede yemedi apartmanım önündeki kediciklerime yaradı ...hatta kabundaki koku gidene kadar yemedi yıkadık sonrasında yemeğe başladı:(( nd güzel bir mama ama bize göre değil malesef ..kedim açlıktan ölücekti o hale geldik :(( mrcbur eski mamasına döndük