Ev Sahıbı Kapıda Lutfen Bır Cozum

BENU

KEDIM DISI SU AN KIZGINLIKTA VE COK MIYAVLIYOR BU CIVARDA IYI BIR VETERINER YOK BEN UNIVERSITEYE GIDIYORUM ILGELENMIYORUM ACABA NE YAPABILIRIM

7 CEVAP

AllyNewt

Belediyenin Veterinerlik İşleri Müdürlüğüne gidip aşı karnesi ile oraya kayıt yaptırıyorsunuz. Bu köpek /kedi sahipli, bana zimmetli diye. Bu sayede apartmandakiler eğer kalkıp size kedinizi atın derlerse ve ayrıca o apartmanın yönetmeliğinde karar alınırken ilk kurulduğunda evcil hayvan daire içinde beslemek yasaktır ibaresi konulmamışsa, feriştahı gelse o hayvan evden çıkarılamaz. :) kısacası komşuların ses yapıyor şikayetine de zabıta gelir , ses ölçümü yapar. Limiti aşmıyorsa para cezası da almasın. O şikayeti yapanda avucunu yalar. XD

AllyNewt

Apartman yönetmeliğinde veya kira kontratında evcil beslenemez ifadesi yok ise; Kedini belediyeye kayıt ettir aşı karnesi ile. O zaman sana kimse dokunamaz. Şikayet ederlerse zabıta gelir ses ölçümü yapar. Ses yüksek çıkarsa ceza ödersin ama çığlık atmıyor herhalde kedin... Yani olay hukuki bir teknik mevzuatı var sadece.

AllyNewt

Ev sahibinde ,se gene kira sözleşmesinde ve apartman yönetmeliğinde bu tip karar yazılı kayıt edilmemişse gene seni evden kediyi bahane edip atamaz.

aycamnkse

haftasonlari gotur ya da bos zamaninda.hem sen yokken bu kedi evde tek kaliyorsa o yuzden fazla miyavliyo olabilir ama siz bipmiyo olabilirsiniz yani bence derhal veterinere goturmelisin en yakin zamanda*

BENU

ÖYLE YAPICAM

patkam

allynewt......1 sorum olacak..2 kedimin aşı karnesi var...fakat belediye kaydı ne demek anlayamadım....

BENU

VALLA BENDE ANLAMADIM