Yeni Mamasını Yemiyor

sapiensasil

Kedim yeni mamasını eski maması ile karıştırmadan yemiyor. Bu iki mamayı karıştırıp vermek onun için zararlı mıdır acaba. Kedim kısır ve biraz kilolu bir kedi.

6 CEVAP

sapiensasil

Teşekkür ederim :) ama ben de geçiş sürecini yapmıştım 1 hafta boyunca sıkıntı da yaşamadık ama mamayı tek başına vermeye başladığımda yememeye başladı ya da çok az yiyor. Eski mamasını karıştırınca yiyor. Normalde de bu zamana kadar hiç mama seçmemişti. Dediğim gibi bir süre mamaları karıştırıp versem acaba zararlı olur mı? İki farklı mamanın protein, yağ vb. değerleri farklı sonuçta

Lunas

Aynı işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Bitince sadece verin ve yerse ödüllendirin. Ertesi gün tekrar yapın ya da alışana kadar. Biz öyle mama değiştiriyoruz ama sokak kedisi her şeyi yiyor :D

Lunas

Ya da 1 günde %50şer yapın yarın yerse ödüllendirebilirsiniz.

Grkmkrgc

Şu anda aynı sorunu ben de yaşıyorum yaklaşık 4 gün önce falan profine yetişkin maması aldım daha önce pro plan kullanıyordum ama beğenmedi çok mama seçen kedi değil ama anlayamadım bende karıştırıp veriyorum 4 gündür falan eski mamayla öyle yiyor ama tek aç kalmamak için yiyor ne yapsam bende bilmiyorum umarım alışır alışana kadar böyle devam edicem bakalım.

sapiensasil

Ben de şu an karıştırıp veriyorum yoksa yemiyor ya da çok az yiyor. Benim de kedim mama seçmezdi ama niye öyle oldu anlayamadım ben de