Sineklikleri Yırtma Ve Kapı Açıldığında Kaçma

Hyarencelik

Merhaba 2 hafta önce sahiplendiğim 2,5 aylık kedim Loka diğer kediler gibi pencerede durmaya bayılıyor ama bir şey gördüğünde ya da kediler gördüğünde sineklikleri yırtıyor delicesine müdehale edemiyoruz dişine bir zarar veririz diye de o an sıkıntı telin yırtılması değil tabii giriş katta olduğumuz için kedimin direk kaçması o yüzden endişeleniyorum ve diğer bir sorun ise ne zaman ev giriş kapısı açılsın kaçıyor binanın içine tutuyoruz geri ama sonuçta bu sürekli olması ve sineklik olayı ile birlikte olması hayli üzücü sanki gitmek istiyormuş da engel oluyoruz bizimle mutlu değil gibi ne yapmam gerekiyor ceza yöntemi mi denesem bilmiyorum

3 CEVAP

GammaLamina

Yavrular çok heyecanlanabiliyor öyle. Bebekliğine verin bu olayları, sizden memnun olmamasına değil. Kucağınızdayken dışarıyı seyredip yanaklarını okşayın. Çok heyecanlanıp yırtmaya kalktığında hayır deyip pencere önünden alın. Bir kedim de kapı açıldığında koridora çıkmak için hemen koşuyor. Hayır, otur diyerek sürekli konuşa konuşa bıktırıyorum onu asdfghj. Olur da çok heyecanlanırsa bacağımla çıkmasını engelleyip kucağıma alarak hayır diyorum. Sonra yere koyuyorum duruyor öyle. Kısacası sabırlı olmak önemli. Özellikle de kapıyı açarken onu diğer bir odaya koymayı mümkün olduğunca az yapın. Daha da merak edip iyice zehir edebiliyorlar bunu.

Anonymus552223

Bazi kediler alışamayabiliyor eve. Ilk kattaysaniz ufak ufak aliştirin isterseniz dışari. Genelde disari salma taraftari degilim ama bazilari gercekten alişmiyor eve. Ama disari cikinca basina bir is gelme ihtimalini da her zaman goze almalisiniz. Bazi kediler cok guzel adapte oluyor. Geziyor oynuyor ama evden de kopmuyor. Boyle olunca kediye bakmak da daha kolay. Basinda bekleyin ama bahceye alisana kadar birden salmayin sakin. Bi lac hafta gozetimli salin

Fablemoon

Ben kedimi ilk sahiplendiğimde 1 aylıktı 3 aylığa kadar kapı açılınca binaya çıkmıyordu 3 aylıktan sonra meraktan çıkmaya falan başladı şimdi 1 yaşında kapı açılınca kapının önünde gelen kişiyi bekliyor binaya çıkma huyu gitti belki zamanla sizinkinin de gider