Nd Kuzu Etli Mama

Fatiko

Nd kuzu etli yaban mersinli mama kedimde 2 haftadır kabız yaptı. Kefir içiyorum maltı biraz fazla veriyorum dışkısı yumuşasın diye ama hala kabız neden olabilir ne yapmam lazım. Kesesinide çarşafa sürüyor sürekli, kontrol randevumuzu bekliyorum bu aşamada fikirlerinizi almak istedim.

7 CEVAP

GammaLamina

Benim de bir kedim kabızlığa çok yatkın bir çocuk. İki ya da üç günde bir iki damla zeytinyağı veriyorum daha kolay yapabilsin diye. Kefir kullanmak biraz ters tepebilir; kefir bazılarına ishalken daha iyi gelebilir. Bir de malt kullanımı da kabızlığın önüne geçebilir yağlı olduklarından. Bunlara girişmek istemiyorsanız yaş mama kullanımını da biraz arttırabilirsiniz.

Fatiko

Kese dediğim makat girişindeki sıvı salgılanan keseler

Fatiko

Zeytin yağına cesaret edemedim midesi bulanır diye. Malt veriyorum ama hala katı dışkısı. Yaş mama alayım o halde.

LIGHTNING

kuzu etliyi eski mamasıyla karıştırarak mı verdiniz direkt mi başladınız

Fatiko

Karıştırdım bir hafta

Kuzu etliyi önerir misiniz bence kabız olması kendidn kediye değişir. Yoksa nar-tavuk mu?

Fatiko

Tavuk tüy dökümünü artırıyor biz vermiyoruz tavuk içerikli şeyler ancak organik alırsam haşlayıp veriyorum