Uygun Fiyatlı Kuru Mama Ve Kum

Öncelikle merhaba. 2 aylık kedime mama ve kum arıyorum. 5 kilo olarak maks 150 tl ilk çok az daha aşabilirim belki bide kum araştırması fazla yapmadım uygun kaliteli varsa söylerseniz sevinirim.

25 CEVAP

ben zayıf bir hayvan olduğundan dolayı ayda yaklaşık 850 gram olarak hesapladım.

Sizce kedim için yaban mersini kuzu eti mi tavuk nar mı tercih etmeliyim?

Tamam. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Zynpkck

Nd çok gelirse golosi alabilirsiniz kum olarak cats whiteyi tavsiye ederim gerçekten iyi koku hapsediyo

Nd kuzu için bu gün forumdaki birisi kabızlık yaptı yazmış. Reflex mavi veya kırmızı kum önermişlerdi o da çok tozutuyor ve birinin kedisinin gözünde enfeksiyon yapmış. O yüzden bana akkum u önerdiler sizin başka öneriniz var mı?

Zynpkck

Dediğim gibi cats whiteye bakın ayrıca matisse alabilirseniz kilosu 28 tl ye geliyo ve kediniz hep zayıf kalmaz 10 kg 6 ay gider oda dediginiz gibi zayifsa 5 kilo en fazla 3 ay gider

Matisse nin tavuklusunu bulabildim sadece. Tavuğun bazı kedilere zararı varmış alerji yapıyormuş siz nd mi kullanıyorsunuz kediniz memnun mu?

Cats white ın pudra ve marsilya sabun u var onların hayvana herhangi bir zararı var mı ?

GammaLamina

Aylık mama gramajını yanlış hesaplamışsınız. 2.5 aylıkken yediği ile 4 aylıkken yedikleri aynı olmuyor. 2 aylıkken günde 45 gram yiyen bebeklerim şu an 4 aylıklar ve 75 gram yiyorlar ayrı ayrı. N&D 1.5 kiloluk mama iki kedime sadece 10 gün yetiyor. 2.5 aylıkken bile 1.5 kiloluk mama iki kediye sadece 17-25 gün arası falan gidiyordu, bir tanesi diğerine göre zayıf yapılı olmasına rağmen en az onun kadar çok yiyor. Benim tavsiyem mama olarak kesinlikle ama kesinlikle 10 kiloluk N&D kitten almanız. İyi saklarsanız bayatlamadan biter. 10 kiloluk N&D mamayı 350-450 lira aralığında piyasada bulabilirsiniz. Gelişimini hesaplarsak 10 kiloluk mama 6-7 ay gidecektir. Kum olarak reflex öneririm ben de. İki kedime 10 lt kum anca bir hafta yeterken reflex 12 litre 2 hafta gitti neredeyse. Kokusuz olmasına rağmen hiç dışkı, idrar kokusu yok. 6+6 litrelik paketlerini internetten uyguna bulabilirsiniz. Her gün kumunu temizlerseniz 12 litrelik kum 1 ay çok rahat gidecektir. Yani aylık ortalama 40 lira kum desek, mama da aylık ortalama 70 lira desek 30 gün için toplam maaliyet 110 lira olacaktır. Hesaplamalarda hata yapmış olabilirim, ama 110 lirayı aşacak bir hata yapmamışımdır. 400 liraya alacağınız mamanın size yarım yıldan fazla gitmesi gayet hesaplı aslında. Hem yavrunuzun vücuduna daha sağlıklı bir şey girecek hem de yıllık mama harcamanız 800 lira olacak. Evet birden 400 lira vermek çok pahalıymış gibi gelebilir ama bunun en az 6 ay yeteceğini de unutmayın.