Uygun Fiyatlı Kuru Mama Ve Kum

Öncelikle merhaba. 2 aylık kedime mama ve kum arıyorum. 5 kilo olarak maks 150 tl ilk çok az daha aşabilirim belki bide kum araştırması fazla yapmadım uygun kaliteli varsa söylerseniz sevinirim.

25 CEVAP

Reflexin kutusu kırmızı ve koyu mavi renkli olanları güzel topaklanıyor. Sizin kediniz yavru olduğu için kitten mama tercih etmelisiniz ND’nin de düşük tahıllı kitten maması yok. Matisse kitten pahalı geliyorsa ND tahılsız kitten de alamazsınız büyük ihtimalle. O yüzden profine, golosi, naturea gibi mamalar olabilir (fiyatlarını net olarak hatırlayamıyorum). Düşük tahıllı dediği zaman mamanın içine biraz da tahıl katmışlar demek oluyor. Normalde kediler etçil canlılar yani tahıl yememeleri lazım. Mamanın fiyatını düşürmek için tahıl katıyorlar. Ama mamanın içeriğinde en önemli şey et oranı. Tahıl zaten hemen hemen her mamada var.

darknight53

Kuzuluyu tavsiye ederim .

Lunas

Yaş mama olarak mırmır nd falan alabilirsiniz mırmır uygun. Kum olarak bilmiyorum.

minnoskoss_123

Biz de Matisse kullanıyoruz. Bence bütçenize uyacak kaliteli bir mama.

darknight53

170 liraya nd düşük tahıllı 5 kg var bu fiyata en iyisi bu bence , kum olarakta aro 10 kg tavsiye ederim oda 22 lira bişey .

Gamzessven

5 kilo Düşük tahıllı nd yi internette 170 tlye buluyorum ben. Matisseyi de internetten araştırın çok aşacağını düşünmüyorum bütçenizi. Yine de aşıyor derseniz de golosiye bakabilirsiniz ama içindeki taurin oranı biraz az. Dışardan taurinli macunlarla desteklemeniz gerekir. Kısacası matisse alabilirseniz çok iyi olur. Kum olarak da reflexin kutuda olanları çok övülüyor ve çevremde herkes memnun.

aslında baktığımda nd nin aylık yaklaşık 30 tl yapıyor. 215 lira 5 kg yaklaşık 6 ay götürür. Yine 235 tl ye Matisse nin maması o da 10 kg o mama da yaklaşık 1 yıl götürür ama taze kalır mı ondan şüphe ediyorum. Öbür türlü 1.5 olarak alırsak matisse i 4.5 kg ı 195 tl ediyor kısacası arada pek fark yok 10 kg bozulmazsa matisse daha iyi bir seçenek nd mi matisse mi hangisini tercih etsem?

İkisini de aynı firma üretiyor zaten ama ND daha iyi. Bir de 10 kilogramlık mamanın 1 yıl gideceğini zannetmiyorum. Normal bir kedi ayda en az 2 kg mama yer, yavru olduğu için 1,5 kg yese desek 6 ay anca yeter.

darknight53

Nd düşük tahıllıyı yavru kediler yer arkadaşlar taneleri çok küçük ve yumuşak içeriği kitten mamaların %90 ından daha iyi yavru kediler için .

Bktplt

Kum ben 1 yıldır lindocat pudralı kullanıyorum 20 litresi 35tl denemenizi tavsiye ederim pişman olacağınız sanmıyorum ben 1 yıldır hiç olmadım

Cevabınız için teşekkür ederim reflex in hangisini kullanıyorsunuz ? Bide çok tozutuyormuş Öyle diyorlar ne düşünüyorsunuz ?

GammaLamina

Yanlış hatırlamıyorsam koyu mavi olanını kullanıyorum. İlk dökerken evet tozutuyor ama kedilerim kullanırken tozutmadı hiç. Hatta bana alerji yapmadı bir kum ilk defa. İlk döktükten sonra güzelce havalandırıyorum karıştırarak sonrasında sıfır tozutma. Bir sürü küçük tanecikli kumu birden şaaak diye boşaltırken tozutması kadar normal bir şey yok bence ahahhahahhaha

GammaLamina

Yanlış hatırlamıyorsam koyu mavi olanını kullanıyorum. İlk dökerken evet tozutuyor ama kedilerim kullanırken tozutmadı hiç. Hatta bana alerji yapmadı bir kum ilk defa. İlk döktükten sonra güzelce havalandırıyorum karıştırarak sonrasında sıfır tozutma. Bir sürü küçük tanecikli kumu birden şaaak diye boşaltırken tozutması kadar normal bir şey yok bence ahahhahahhaha

Kum olarak reflex veya mırmır alabilirsiniz. Mama olarak matisse ya da biraz zorlasanız ND düşük tahıllı olabilir. Matissenin kilosu 25, ND düşük tahıllının kilosu da 32 lira falan.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Matisse bütçemi biraz aşıyor. N&D den ne tercih etmeliyim? Düşük tahıllı vs farkı ne hangisini almalıyım ? Ve kumdan pek anlamıyorum ama yaptığım araştırmalara göre ince ve topaklaşan karbonlu kum iyiymiş reflex in böyle kumu var mı ? Varsa en uygunu ne? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.