Kedimin Gözünde Bir Problem Var Ne Yapmam Gerekiyor?

ppbyy

Kedimin iki gün önce bir şeyi yoktu dün bir gözünü kıstığını fark ettim. Bugün hala kısık olduğunu görünce çayla sildim aradan 6-7 saat geçti kedimin göZünün sulandığını ve aktığını gördüm. Ne yapmalıyım. Çok korkuyorum bir şey olacak diye.

5 CEVAP

Lunas

Veterinerinizle konuşun.

Sselin1

Önemli bir sey oldugunu düşünmuyorum yavru kediler de genel olarak göz akintisi oluyor mikrop kapabiliyor günde 2 kere genta damla kullanirsaniz kisa surede duzelecektir. Tabi kotuye giderse veterinere gitmeniz daha iyi. Bir de bazi kedilerde parfumlu kumlar goz akintisina vs sebep olabiliyor. Tekrarlar ise kumu da degistirip bakin isterseniz.

https://www.hayvanlaricinhersey.com/urun/crystalin-animal-health-yara-temizleme-antiseptigi-100-ml?gclid=Cj0KCQjwvdXpBRCoARIsAMJSKqLgxbg1YY3hl9vEOV5unRePHFdbkbhWpgVD8G25eO-XbNMgVXeulzAaAjyOEALw_wcB Bunu veterinerlerde bulabilirsin bende kedimde bu spray ı kullanıyorum. Veterinerde 50 tl idi ama internette 26 tl bide bunu sıkarken gözünün içine asla gelmesin eğer gelirse yıkamak zorunda kalırsınız.

Zynpkck

Papatya çayı deneyin ben kedimin gözündeki akıntıyı papatya çayıyla geçirmiştim

eylemcaliskan

Konjonktivit gibi görünüyor. İç göz kapağında kızarıklık var mı? Arkadaşın dediği gibi genta damla kullanırsanız kısa sürede iyileşecektir. Tabi mümkünse yine de veterinere götürmenizde fayda var. Geçmiş olsun