Yavru Kedilerde Mantar

synesthesia

Merhaba arkadaşlar bir buçuk ay önce kedim 5 tane yavru doğurdu ve kulaklarındaki tüylerde dökülme gördüm ve veterinere sorduğumda mantar olduğunu söyledi. Şimdi hepsinin kulağında dökülme var yani hepsi mantar olmuş. Benim sorum ise bu mantardan insan olarak ne kadar hastalık kapma riski var.? İkinci olarak hepsinin hastalığıyla başa çıkmaya çalışmak mantıklı mı? Teşekkürler.

3 CEVAP

synesthesia

Yok tedavisine başlandı ama evde kalacakları için evdeki ortamda iyileşebilirler mi diye merak ediyorum. Hepsi şimdi çok hareketlendi ve odada durmuyorlar bütün evi gezmek istiyorlar. Nasıl davranacağıma karar veremedim.

Evet size de bulaşabilir dikkatli olmalısınız. İkinci sorunuza gelince veterineriniz tedavilerine niye başlamadı? Bir an önce tedavi ettirin tabi. Ecosin adlı ilaç çok tavsiye ediliyor.

Tabiki eğer evinizdelerse daha çabuk iyileşirler sürekli ilgi gördükleri için.