Paşanın Neyi Var Acil!

Arkadaşım 1 hafta önce bir av köpeği sahiplendi. Bugün sırtında böyle tüyleri dökülmüş yerler görmüş sizce neyi var?

5 CEVAP

Öncelikle merhaba Paşa da bence saçkıran var. Eğer Paşa önceden kaşınıyorsa veya şişip kızardıysa o bölge alerji olabilir veya beslenmesinden de olabilir veya cildinde bir sorun ama en iyisini veterinere götürün doğru tedavi uygulansın.

Anlar tabiki.

Sude-Hera

Merhaba sanırım paşanın mantarı var benim de daha önceki köpeğim bu durumu yaşamıştı veterinere götürememiştim ve kendim evde tedavi ettim geçmiş zaman adını hatırlamıyorum ama insanlar için olan mantar kremlerinden günde 2 kez tüysüz bölgeye sürmüştüm ve her gün kükürtlü sabunla bütün vücudunu bir kez yıkıyordum 1-2 ay içinde bu sorundan kurtulduk umarım bu tedavi şekli size de iyi gelir geçmiş olsun

Sude-Hera

Bir de mantarın sebeplerinden biri d tavuk eti ve kemiği paşayı tavuk etinden ve kemiğinden uzak tutun mantarı artırır bir de tavuk kemiği (her kemik için geçerli ama en çok risk tavuk kemiğinde) midesine ve bağırsağına saplanabilir çok sorun yaşarsınız

Köyde olduğu için merkeze inemiyor arkadaşım bana fotoğrafını attı veterinere göstersem anlar mı?