Kedim 3. Kattan Atlamisti Topalliyor

Kedim 3 gun once kizgin donemde balkondan atlamisti neyseki 1 gun aradan sonra yakalayabildim eve getirdim yururken cok az bise on sol ayaginin topalladigini fark ettim basmama gibi bir sorun yok evde geziyo dolapların ustlerine cikiyor elimle patisini yokluyorum miyavlamiyo acaba gecici bir sey midir yoksa veterinere goturmeme gerek var mı

10 CEVAP

Gamzessven

Hayvan 3. kattan düşmüş hala veterinere götürmeme gerek var mı diye soruluyor ya. Linçlemek için söylemiyorum ama zerre iyi yorum haketmiyosunuz. İç kanama olup olmadığını da anlarsın dışardan gözlemleyerek. Nasıl bir yorum bekliyosunuz gerek yok götürmenize dememizi mi? Şimdi götürmeyeceksiniz de ne zaman götürülür bu hayvanlar veterinere anlamıyorum.

Veterinere götürmenize tabiki gerek var. Siz 3. Kattan düşseniz doktora gitmek için bekler miydiniz? Büyük ihtimalle ayağı incinmiştir. Yine de iç kanamadan kaybedebilirdiniz kedinizi üç gün beklemek çok yanlış.

Sudeckmkc

Lütfen hiç vakit kaybetmeden veterinere götürün söz konusu bir can olduğunda bu kadar rahat olunmamalı. Veteriner fiyatları hepimizin cebini yakıyor tabi ama böyle durumlarda götürmemek seçenek bile değil

beautifulcat

Veteriner hekime götürüp kontrolleri yapılınca hekiminizin uygun gördüğü bir vakitte hemen kısırlaştırın lütfen. Yoksa balkondan düşme durumlarının önüne geçemezsiniz, iyi ya da kötü bu sefer bir şekilde kurtulmuş olabilir ama kısırlaştırmadığınız zaman ikinciye düştüğündeki sonucunun garantisi yok. Evet, kısırlaştırdığınız zaman düşmemesinin de garantisi yok ancak bir nebze de olsa kızgınlığa girip karşı cinsin kokusunu aldığı zamanki içgüdüsel hareketlerini sınırlamış olursunuz. Ve de pencerelerinizi, balkonunuzu güvenli hale getirin; masrafından kaçınmayın, düştüğü zaman maddi manevi daha zor oluyor.

Anonymus552223

3 gun gectiyse ic kanama riski gecmistir, 48 saat diye biliyorum. Ama kisirlastirin kesinlikle, onunu alamazsiniz yine kacar. Bacakta sisme falan var mi

Duygunur

Merhaba,
Ucuz atlatmışsınız, lütfen balkonu pencereleri güvenli hale getirin, riske alınacak bir şey değil. Kedinizin kemikleri kırılabilir, iç kanama geçirebilir, düştüğü için acı çekerek ölebilir. Bunları moralinizi bozmak için söylemiyorum ama olma ihtimali olan şeyler olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Kısırlaştırsanız bile bir kuş, böcek bir şey görüp heyecanlanıp düşebilir. Emin olun kapıları pencereleri güvenli hale getirmek bunları yaşamaktan daha kolay, ve maddi açıdan da bi kedinin tedavi masraflarından daha ucuz. Kedilerimize yemek vermeyi nasıl ihmal etmiyorsak, onlara güvenli bir ortam sağlamak da ihmal edebileceğimiz bir şey değil.

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-filesi-kedi-sinekligi-nasil-yapilir/
Bu yazıda neredeyse tüm yöntemler anlatılmış, çok uygun seçenekler de var.

Anladim bende kedi normal hayatina eskisi gibi devam edince bir sey yoktur sandim peki eger ic kanama olsa 3 gun boyunca herhangi bir belirti gostermeme gibi bir ihtimal var mı

Ilk isim veterinere gitmek olacak tesekkurler

toffy_the_cat

Arkadaşlar haklı.Fakqt kısırlaştırmatı ve kedi fileai taktırmayı unutma.

Cok tesekkur ederim yanitlariniz icin kedimin patisinde yara varmis 1 haftada iyilesti topallamasj da bitti suan il disinda oldugum icin kaliteli veteriner bulunmuyo adanaya dondugum zaman kisirlastirmasini yaptiracagim adanada bildiginiz kaliteli veteriner varsa yazarsaniz cok sevinirim